13-ročný tínedžer zdevastoval desiatky hrobov: Ostane bez trestu? Polícia REAGUJE!

mladík ničil hroby na cintoríne

Pred pár dňami slovenskú verejnosť pobúrilo video, ktoré sa šírilo sociálnymi sieťami. Na záberoch bolo vidieť mladého chlapca, ako ničí hroby na cintoríne v obci Kunova Teplica v okrese Rožňava. Tínedžer zničil dohromady až 25 hrobov. Čo mu hrozí?

Netrvalo dlho a mladého výtržníka sa podarilo nájsť. Keď ho reportérka TV JOJ konfrontovala, 13-ročný mladík plakal do kamery a prosil o odpustenie. Vraj bol opitý.

Z hrdinu, ktorý rad radom poškodzoval hroby nebožtíkov, sa stal razom uplakanec. “Ja to všetko ľutujem lebo my sme tam boli opití, ako neboli sme až takí opití, ale dosť. Dačo nám bolo a začali sme rozbíjať a nebol som tam sám,” povedal Juan pre TV JOJ. “Ak bude nejaká škoda, sme schopní to zaplatiť,” povedal otec Juana.

Mohlo by vás zaujímať:  Konečne PREHOVORILA: Zuzana Plačková REAGUJE na svoje zadržanie kvôli drogám!

Obvinenie

“Na základe zverejneného videozáznamu a po vykonaní všetkých procesných úkonov bolo povereným príslušníkom PZ dňa 3.6.2021 vznesené obvinenie pre prečin hanobenia miesta posledného odpočinku mladistvej osobe z okresu Rožňava. Vyšetrovanie aj naďalej prebieha,” prezradila Polícia Slovenskej republiky.

Trestný čin hanobenia miesta posledného odpočinku

A čo sa píše v Trestnom zákone Slovenskej republiky? Tu treba poznamenať, že páchateľ je mladistvou osobou. Prečin, ktorého znaky sú uvedené v Trestnom zákone, nie je trestným činom, ak ho spáchal mladistvý a ak je jeho závažnosť malá.

(1) Kto zničí, poškodí alebo zneuctí hrob, urnu s ľudskými ostatkami, pomník alebo náhrobnú dosku alebo zničí alebo poškodí zariadenie pohrebiska alebo iného miesta posledného odpočinku, alebo kto sa na pohrebisku alebo inom mieste posledného odpočinku dopustí inej hrubej neslušnosti alebo výtržnosti, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

Mohlo by vás zaujímať:  Opitý Sagan napadol policajta: Bál sa, že ho chcú zaočkovať!

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) z osobitného motívu.

(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu.


Zdroj/Foto: Facebook / Video: TV JOJ, Facebook