5 chlapcov hromadne znásilnilo 14-ročné dievča: Spáchalo samovraždu, keď video dali na internet

Ohavného činu sa dopustila až pätica tínedžerov, ktorí sa cintoríne znásilnili iba 14-ročné dievča. Svoj čin si fotili, natočili na telefón a zdieľali na sociálnej sieti. Dievča štyri dni po incidente spáchalo samovraždu.

Belgická verejnosť je v šoku. Iba 14-ročné sa stalo obeťou znásilnenia pätice tínedžerov. Traja zo zadržaných sú vo veku od 14 do 16 rokov, ďalší dvaja vo veku od 18 do 19 rokov.

Samovražda

Podľa belgických médií si dievča 15. mája dohodlo stretnutie s kamarátom na cintoríne v meste Gent. Kamarát mal však na miesto schôdzky doraziť s ďalšími štyrmi kamarátmi a na dievča údajne napadli a znásilnili. Svoje zverstvá si mali dokonca fotiť a natáčať na telefón. Video sa následne objavilo na sociálnych sieťach, čo dievča ťažko znášalo. O štyri dni na to spáchalo samovraždu. „Tie obrázky boli pre ňu poslednou kvapkou. Zrútil sa jej celý svet,“ povedal zdrvene jej otec.

Reakcie politikov

Prípad viedol k výraznej reakcii belgických politikov. Ministerka zahraničných vecí Sarah Schlitz sa zaviazala, že podnikne kroky na zabránenie zdieľania obrázkov s*xuálneho útoku online.

„Distribúcia takýchto obrázkov na sociálnych sieťach je nielen neprípustná, ale aj úplne nezákonná. Nemalo by to byť jednoducho možné,“ uviedla s tým, že jej tím sa stretne so zástupcami spoločností pôsobiacich v sociálnych sieťach, aby prediskutovali politiku moderovania. „Strašné. Neexistujú slová,“ napísal na twitteri belgický minister spravodlivosti Vincent van Quickenborne, ktorý prisľúbil, že páchatelia tohto ohavného činu bude potrestaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

K útoku došlo na cintoríne v Gente

K útoku došlo na cintoríne v Gente

Zdroj: bbc.com