Ako dobre poznáte britskú kráľovnú Alžbetu II.? Pozor, veľmi ťažký kvíz!

alžbeta II. 2 kvíz test kráľovná

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. je kráľovná Spojeného kráľovstva a ďalších 15 štátov Commonwealthu. Narodila sa v Mayfair v Londýne ako prvé dieťa vojvodu a vojvodkyne z Yorku. Jej otec nastúpil na trón po abdikácii jeho brata kráľa Eduarda VIII. v roku 1936, odkedy bola dedičkou trónu. Keď jej otec vo februári 1952 zomrel, Alžbeta sa stala hlavou Commonwealthu a kráľovnou v siedmich nezávislých krajinách Commonwealthu.

Alžbeta II. je najdlhšie žijúcim a najdlhšie vládnucim britským panovníkom. Je najdlhšie pôsobiacou ženskou hlavou štátu v histórii a najstaršou žijúcou panovníčkou na svete, najdlhšie vládnucim súčasným panovníkom a najstaršou a najdlhšie slúžiacou súčasnou hlavou štátu. Čo všetko o nej viete vy? Vyskúšajte sa v nasledujúcom kvíze.

V teste je pre vás pripravených dokopy 7 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Mohlo by vás zaujímať:  Obludnozverský diktát: POZOR, pri jeho riešení sa zapotíte! Idete do toho?

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

TEST:

Alžbeta 2.

Páčil sa vám kvíz? Ak áno, podporte našu stránku taraniny.sk zdieľaním kvízu na sociálnej sieti. Ďakujeme za vašu podporu!