Ako dôkladne ste sledovali seriál Hra o tróny? Odpovedzte na 20 otázok

Vyskúšajte si, čo všetko si ešte po rokoch od premiéry prvej časti seriálu Hra o tróny pamätáte. Pokiaľ ste ale doteraz nevideli všetkých osem sérií, kvízu sa radšej vyhnite.

V teste je pre vás pripravených dokopy 20 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Prvý diel prvej série mal premiéru 17. apríla 2011, pamätáte si na jeho úplne prvú scénu?

#2. Je známe, že seriálový hit vznikol na základe kníh amerického spisovateľa G.R.R. Martina. Ako sa jeho fantasy epos presne volá?

#3. Martin doteraz vydal päť zo siedmich dielov. Ako sa zrejme bude volať pripravovaná šiesta kniha, ktorej vydanie už niekoľko rokov odkladá?

#4. Jedna z hlavných tvárí seriálu je Jon Snow v podaní Kita Haringtona. Ten si v skutočnom živote vzal herečku Rosie Leslie. Koho ona stvárňovala?

#5. "Valar morghulis" je prastaré motto vo vysokej valyrijštine, ktoré tajomný Jaqen H'ghar naučí Aryu. Čo to presne znamená?

#6. Daenerys by asi ťažko zhromaždila tak veľkú armádu, keby nemala svojich troch drakov. Pamätáte si ich mená?

#7. Dvaja z najväčších zabijakov v Západozemí sú bratia Hora a Sandor "Pes" Clegane. Prečo sa nemajú radi?

#8. A ešte raz k Sandorovi, ktorého v seriáli hrá škótsky herec Rory McCann. Jeho hrdina v závere štvrtej série takmer zomrie, keď je porazený celkom nečakaným protivníkom. Kto to bol?

#9. Koľko vládcov si počas prvých siedmich sérií seriálu oficiálne sadlo na Železný trón?

Robert Baratheon, Joffrey, Tommen, Cersei

#10. Postava Theon Greyjoy, ktorého v seriáli skvele hrá Alfie Allen, si prešla veľmi turbulentným osudom. Ako ho prezývali v časoch, kedy ho ovládal psychopat Ramsey?

#11. Výraznou tvárou seriálu bola dlhú dobu aj kňažka Melisandra v podaní holandskej herečky Carice van Houtenovej. V akom českom filme si zahrala?

#12. Kým mala každá séria seriálu desať dielov, tvorcovia pravidelne jeden z nich venovali veľkej bitke. Koľký diel to býval?

#13. Obrovský šok svojho času spôsobil diel zachytávajúci takzvanú Červenú svadbu. Čo sa tam stalo?

#14. Podobné reakcie na sociálnych sieťach potom v ďalšej sérii vzbudil ohlasovaný súboj medzi dvoma mužmi, ktorý mal rozhodnúť o osude väzneného Tyriona Lannistera. Kto s kým bojoval a ako to dopadlo?

#15. Šedou eminenciou kráľovstva bol dlhú dobu charizmatický otec Tywin Lannister (hral ho Charles Dance), smrť ho však zastihla nepríliš lichotivo. Čo sa stalo?

#16. Jeho dcéra, kráľovná Cersei, musela na konci piatej série prejsť nahá celým Kráľovym prístaviskom a jeho posmievajúcim sa davom, aby sa tak očistila od hriechov. Kde sa scéna natáčala?

#17. Ako sa potvrdilo v siedmej sérii, Daenerys a Jon Snow k sebe majú celkom blízko. Blízko k sebe ale majú aj v rodokmeni ... Aký je ich oficiálny príbuzenský vzťah?

Otcom Jona Snowa je totiž v skutočnosti Rhaegar Targaryen, najstarší brat Daenerys.

#18. Železný trón zjednocuje celkovo sedem kráľovstiev. Dokážete vymenovať rody, ktoré na začiatku seriálu za čias kráľa Roberta jednotlivým končinám vládli?

#19. Televízny seriál Hra o tróny sa oficiálne skončil 19. mája 2019. HBO však v roku 2022 predstavilo novinku - prequel s názvom Rod draka, teda seriál, ktorý dejovo Hru o tróny predchádza. O čom je?

#20. V ktorom roku sa môžu fanúšikovia Rodu draka tešiť na druhú sériu seriálu?

Dokončiť

Výsledky

-