Ako poznáte seriál Nemocnica na okraji mesta? Ukážte, ako si naň spomínate

Nemocnica na okraji mesta kvíz online test

Seriál Nemocnica na okraji mesta patrí k televíznym legendám. Časy, kedy ho sledovali milióny ľudí, aby potom druhý deň riešili najnovšie osudy hrdinov, sú síce nenávratne preč, pravidelné reprízy ale dokazujú, že má svojich divákov aj dnes. V našom nasledujúcom kvíze si môžete preveriť, čo si zo seriálu pamätáte.

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 12 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Natáčať sa začalo v interiéroch skutočnej nemocnice v jednom severočeskom meste. Neskôr sa síce filmári presunuli do Prahy a štúdia, autá s ŠPZ-ky tohto mesta už v seriáli zostali. Išlo o?

#2. Ktoré oddelenie nemocnice viedol primár MUDr. Karel Sova?

#3. V ktorom roku televízia vysielala premiérový diel seriálu?

#4. Čo chýba pacientovi menom Václav Pinka (Josef Dvořák) po prevoze do nemocnice?

#5. Niekoľko hercov z Nemocnice na okraji mesta sa o pár rokov neskôr objavilo v tématicky príbuznom seriáli Sanitka. Jeden z týchto ale chýbal. Ktorý?

#6. Nadanú šachistka, ktorá poráža aj doktora Štrosmajera, ale inak vcelku neznesiteľnou postavou je dievčatko Oldřiška. Aj ona nakonci potrebuje zdravotnú starostlivosť, prečo?

#9. Autorom úvodnej znelky seriálu je hudobný skladateľ?

#10. Ako sa v seriáli volalo mesto, na ktorého okraji nemocnica stála?

#11. Len jediný raz zaznie v seriáli krstné meno doktora Štrosmajera. Ako sa volá?

#12. "Prominentným" pacientom nemocnice bol reprezentant Přemysl Rezek, objavil sa hneď v prvom diele. Ktorému športu sa venoval?

Dokončiť

Výsledok

-
Mohlo by vás zaujímať:  KVÍZ: Spoznáte, čo je na fotke? Pod mikroskopom sa objavia šialené detaily