Extrémny rast cien sa prezidentke Čaputovej nepáči: Rozhodla sa zakročiť!

zuzana čaputová rast cien stretnutie s ekonómami

Očakávané výrazné zdražovanie energií, ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou prejaví aj na cenách za základné potraviny ako pečivo, mliečne výrobky či mäso, ale aj za elektroniku a pohonné látky, nedá spávať nejednému obyvateľovi Slovenska. Prezidentka SR sa preto rozhodla konať.

Ako uviedol vo štvrtok hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, Zuzana Čaputová v piatok (29.10.) dopoludnia príjme v Prezidentskom paláci slovenských ekonómov a sociológov. S nimi bude diskutovať o vývoji sociálnej a ekonomickej situácie na Slovensku v súvislosti s rastom cien a dosahom zdražovania na život obyvateľov, najmä na ľudí, ktorí žijú v riziku chudoby.

Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastnia hlavný ekonóm Národnej banky Slovenska Michal Horváth, hlavná ekonómka Slovenskej sporiteľne Mária Valachyová, riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Juraj Valachy, generálna riaditeľka Sekcie sociálnych štatistík a demografie Štatistického úradu SR Ľudmila Ivančíková a výkonná riaditeľka Slovenského národného strediska pre ľudské práva Silvia Porubänová.

zuzana čaputová rast cien stretnutie s ekonómami

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Foto: Facebook – Zuzana Čaputová

Mohlo by vás zaujímať:  Osadníkom postavila obec nové byty: Záujem obyvateľov je veľký