Filmová Popoluška Libuše Šafránková (†68): Milovanú herečku trápila ťažká choroba

Libuše Šafránková smrť zomrela popoluška

Filmový svet nedávno zasiahla smutná udalosť, keď vo veku 68 rokov zomrela talentovaná herečka Libuše Šafránková. Mnohí si ju spájajú najmä s legendárnou hranou rozprávkou Tri oriešky pre Popolušku, kde stvárnila hlavnú úlohu.

Umelkyňa bola 7. júna, v deň svojich 68. narodenín, hospitalizovaná v pražskej nemocnici a v utorok podstúpila náročnú operáciu. O deň na to, bohužiaľ, zomrela. Herečka však takmer prišla o život už pred niekoľkými rokmi, keď bojovala s ťažkou diagnózou.

Nadaná herečka Libuše Šafránková, ktorá za svoj život stvárnila nespočet ikonických rolí, v roku 2014 prešla vskutku ťažkými okamihmi, keď ju postihla zákerná rakovina pľúc a ona musela podstúpiť náročnú operáciu, pri ktorej jej odobrali zhubný nádor. Potom nasledovala ďalšia liečba.

Mohlo by vás zaujímať:  Vopred DOHODNUTÉ? Baťovú po Matovičovej drsnej kritike zasypali ľudia kvetmi

“Ľahké to naozaj nebolo … Beriem to všetko s obrovskou pokorou, a preto nikomu radšej nehovorím, že mi je fajn. Pokorne ďakujem tomu hore, ale nikdy neviete. Vesmír je veľmi nevyspytateľný a hravý. Vždy vás môže prekvapiť,” prezradila Blesku krátko po zákroku Libuše Šafránková.

Herecká profesia išla v ťažkých časoch stranou, zdravotný stav spoločne s rodinou boli prednejšie. Veľkou oporou sa tiež ukázal byť manžel Josef Abrhám. O 7 rokov neskôr svoj boj o život definitívne prehrala.

Libuše Šafránková bola 7. júna, v deň svojich šesťdesiatychôsmych narodenín, hospitalizovaná v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí, kde v utorok podstúpila náročnú operáciu. Podľa informácií portálu Blesk.cz bola prijatá v pavilóne A6, kde sídli onkologická klinika, klinika tuberkulózy a respiračných ochorení a centrum pľúcnej endoskopie. Zomrela v stredu 9. júna.

« z 7 »