Germanotta, Hyra, Konigsberg: Poznáte pravé mená zahraničných hviezd?

V Hollywoode sa veľmi dobre vie, že dobre znejúce meno znamená polovicu úspechu. Keď sa to nepodarí rodičom, je nutné si pomôcť sám. Obľúbené sú pseudonymy aj skratky všetkého druhu. Vyznáte sa v menách zahraničných hviezd? Spoznáte, kto je kto?

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Angličan Reginald Kenneth Dwight kraľuje na hudobnej scéne už dlhé desaťročia. Nepoznáte ho? To bude asi tým, že už od 70. rokov používa meno?

Hudobník si nechal meno úradne zmeniť na Elton Hercules John, pričom prostredné meno nepoužíva.

#2. Herec Nicholas Kim Coppola dnes nosí meno?

Inšpiráciou k novému priezvisku bol Luke Cage, neohrozený komiksový hrdina.

#3. Americký spevák Brian Hugh Warner prijal bláznivý pseudonym. Aký?

Ide o spojenie dvoch protichodných elementov – na jednej strane je krehká speváčka Marilyn Monroe a na druhej šialený vrah Charles Manson.

#4. Americká herečka Meg Ryan si kúpila krásne umelecké meno, pôvodne sa totiž volala?

Krstné meno si herečka skrátila, namiesto svojho priezviska použila dievčenské meno babičky.

#5. Britský herec Maurice Joseph Micklewhite sa pre pseudonym rozhodol už v začiatku kariéry, voľba padla na meno?

Údajne sa inšpiroval filmom Vzbura na lodi Caine, pretože zrovna v momente, keď mu agent volal, že pre neho má prácu, zazrel plagát na tento film.

#6. Stefani Joanne Angelina Germanotta, to je americká speváčka, skladateľka a herečka. Všeobecne sa preslávila pod pseudonymom?

Pseudonym vznikol vlastne náhodou, producent písal speváčke správu, kde narazil aj na pieseň Radio Ga Ga od kapely Queen. Lenže automatické úpravy urobili zo slova “radio” “lady”.

#7. Vlastné meno amerického scenáristu, režiséra, herca a spisovateľa Woodyho Allena znie?

Pod pseudonymom sa predstavoval už ako násťročný. Presný dôvod, prečo si meno nechal zmeniť, nikdy neuviedol.

#8. Americký herec Alphonso Joseph D'Abruzzo sa dnes volá?

Priezvisko vymyslel Aldov otec, tiež herec nesúci meno Alphonso. Išlo vlastne o spojenie prvých dvoch písmen krstného mena a prvých dvoch písmen priezviska. Alan už je len skrátenú variantom Alphonsa.

#9. Jean-Claude Van Damme je až druhým pseudonymom herca, vlastným menom Jean-Claude Camille François van Varenberg. Aký bol ten prvý?

#10. Americká herečka Sigourney Weaver sa pôvodne volala?

Meno si zmenila v štrnástich rokoch potom, čo čítala knihu Francisa Scotta Fitzgeralda Veľký Gatsby a zaujala ju postava menom Sigourney Howardová.

Dokončiť

Výsledky

-