Preskočiť na obsah

Hroby na cintoríne demoloval 13-ročný Juan: Z frajera je teraz kajúcnik, vraj bol opitý

Ľudí pobúrilo video, ktoré kolovalo sociálnou sieťou. V obci Kunova Teplica pri Rožňave sa na miestnom cintoríne objavila partička mladých ľudí, aby jeden z nich začal demolovať všetko, čo mu prišlo do cesty. Zničil až 25 hrobov. Televízia JOJ odhalila jeho totožnosť. Jedná sa o iba 13-ročného Juana, ktorý sa pred kamerou teraz kajá a s plačom prosí o odpustenie.

V úvode videa je počuť hudbu, ktorá mladíka akoby vyburcovala k jeho ďalšiemu odpornému správaniu. Prechádza medzi hrobmi, skáče medzi nimi a berie všetko, čo mu príde pod ruku. Bez zľutovania rozbíja o hroby kahance, svietniky či kvetináče. Všetci prítomní sa na demolovaní pietneho miesta náramne zabávajú.

Po „zábave“ prišiel plač

Podľa dostupných informácii od televízie JOJ ide o 13-ročného mladíka menom Juan, ktorý navštevuje základnú školu. Keď sa ho na incident pýtala redaktorka televízie, kajal sa, plakal a prosil o odpustenie. Z „veľkého hrdinu“ sa tak razom stalo uplakané dieťa. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin hanobenia miesta posledného odpočinku.

„Ja to všetko ľutujem lebo my sme tam boli opití, ako neboli sme až takí opití, ale dosť. Dačo nám bolo a začali sme rozbíjať a nebol som tam sám,“ povedal Juan pre TV JOJ. „Ja by som sa chcel veľmi ospravedlniť každému, komu som to spravil, že veľmi ma to mrzí,“ dodal s plačom. „Ak bude nejaká škoda, sme schopní to zaplatiť,“ povedal v pozadí otec Juana.


Video/Foto: TV JOJ