Judita (18) odsúdená za vraždu Tomáša (†16): Srdcervúci plač v súdnej sieni!

judita tomáš vražda rozsudok plač

Celým Slovenskom otriasla v máji 2019 vražda študenta Tomáša, ktorý bol brutálne dobodaný na jednom zo žilinských sídlisk. Jeho kamarátka Judita, ktorá bola v čase smrti mladíka s ním, tvrdila, že chlapec zomrel, keď ju bránil pred falošným odpočtárom elektriny. Okresný súd v Žiline tomu ale neuveril a vlani v decembri poslal Juditu za mreže na 12 rokov a 4 mesiace. Proti rozsudku sa však odvolala.

Prípad preto zamieril na krajský súd, ktorý v utorok 20. apríla rozsudok potvrdil. Pojednávanie prebiehalo za zatvorenými dverami bez verejnosti. Médiá sa preto dozvedeli jeho výsledok cez otvorené okno súdnej siene. Z neho sa ozýval srdcervúci plač Judity, uviedol denník Nový Čas. Slzy po vynesení rozsudku nedokázali zadržať ani matka a sestra vraždiacej študentky.

Plakala aj Tomášova rodina, ktorú na súde zastupoval chlapcov otec Vladimír a teta Monika. Zdrvená mama zavraždeného gymnazistu prišla len na jedno pojednávanie. „Nemala som silu stáť v jednej miestnosti s obžalovanou a počúvať to,“ povedala portálu cas.sk už v minulosti. Emotívny súd v utorok trval niekoľko hodín. Judita, ktorá len nedávno dovŕšila plnoletosť, jeho výsledok niesla horšie ako ťažko.

Mohlo by vás zaujímať:  ODPORNÉ! Kuchyňa bojnickej nemocnice je posiata plesňami, varia v nej pre 700 ľudí

„Krajský súd odvolanie obžalovanej, jej zákonných zástupcov a sestry zamietol ako nedôvodné,“ vyhlásila hovorkyňa súdu Anna Dudová Záborská. Odsúdená si odpyká trest v Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých. Po vynesení rozsudku sa k verdiktu vyjadril otec odsúdenej Miloš. Ten sa stále nechce zmieriť s tým, že bola jeho dcéra odsúdená za vraždu.

„Nedokážem sa s tým zmieriť, som prekvapený, že sa súd znížil k takým klamstvám, ktoré teraz zazneli v odôvodnení. Ja som tam ani nevydržal sedieť, odišiel som preč. Som sklamaný a pobúrený. Klamú v dôkazoch, sú tam zásadné procesné pochybenia, kde sa tvári, že neexistujú, sú tam dôkazy svedčiace jednoznačne v Juditin prospech a dokazujú jej nevinu,“ uviedol otec odsúdenej.

Mohlo by vás zaujímať:  Výbuch vo Vrbeticiach je podľa Babiša teroristický čin: Rusi navrhujú zakázať dovoz českého piva

„Napríklad nože, ktoré sa do rán nezmestia, ale súd dokáže konštatovať, že sú to vražedné zbrane. Nikdy sa s tým nezmierim a nezabudnem,“ uzavrel. Dodal, že ale sám nevie, kto vraždil. Rodičia chlapca, ktorý zomrel desivou smrťou, odkázali prostredníctvom svojho advokáta Jána Halagana, že sú s rozsudkom spokojní. Nikdy sa však so stratou Tomáša nezmieria.

Zdroj/Foto: cas.sk, pravdaojudite.net, Facebook, Instagram