Kedysi ho hnali ľudia z postu premiéra, dnes si mädlí ruky: Ficovi rastú preferencie

robert fico prieskum dovera

Po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice vyšli do ulíc státisíce ľudí a žiadali aj odstúpenie Roberta Fica z pozície premiéra Slovenskej republiky. To sa im aj podarilo, keď ho v úrade vystriedal Peter Pellegrini. Slováci na túto udalosť už zrejme zabudli. Robert Fico sa teší rastúcej obľube.

Robert Fico sa v rebríčku prieskumu dôveryhodnosti od agentúry Focus, ktorý v relácii Na telo s Michalom Kovačičom zverejnila TV Markíza, umiestnil na 7. priečke. Dnes mu dôveruje 24% opýtaných občanov. Len nedávno okupoval posledné miesta a dnes už dýcha na krk Veronike Remišovej, Richardovi Sulíkovi, či Borisovi Kollárovi.

Najviac ľudí dôveruje prezidentke Zuzane Čaputovej s 58% a Petrovi Pellegrinimu so 41%. Na treťom mieste sa umiestnil nový premiér Eduard Heger s 29%. Najmenej ľudí dôveruje ministrovi financií Igorovi Matovičovi a Marianovi Kotlebovi. Bývalý premiér a líder OĽaNO sa umiestnil na 1. mieste negatívneho rebríčka, keď mu nedôveruje až 84% opýtaných ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:  Polícia prosí verejnosť o pomoc: Katarína a Viktória sú viac ako 2 týždne nezvestné!

Pri pohľade na prieskum z januára a apríla tohto roku je vidieť, že preferencie narástli iba dvom politikom. Boris Kollár si polepšil o 8% a Robert Fico o 4%. Prezidentke a ostatným lídrom politických strán preferencie klesli.

Zdroj|Foto: Facebook