Preskočiť na obsah

Klimatickí aktivisti sa dobrovoľne prilepili k podlahe predajne áut: Keď im však vypli svetlá a kúrenie, sťažovali si na neľudské podmienky

Klimatickí aktivisti sa po začatí protestu v Nemecku ocitli v pasci, ktorú nastražili sami na seba.  Členovia skupiny Scientist Rebellion, ktorá združuje akademikov „vyzývajúcich na klimatickú revolúciu“, sa prilepili na betónovú podlahu pavilónu Porsche v Autostadte a výstavy luxusných automobilov Volkswagen vo Wolfsburgu.

Podľa denníka Daily Mail zamestnanci predajne nechali protestujúcich pokračovať v demonštrácii počas celého dňa. Keď však nastal čas ukončenia pracovnej doby, zamestnanci vypli svetlá a kúrenie a nechali aktivistov samých. Jeden z protestujúcich sa na Twitteri následne sťažoval na neľudské podmienky.

„Odmietli našu žiadosť, aby nám poskytli misku na močenie a vyprázdňovanie slušným spôsobom, keď sme prilepení, a vypli kúrenie,“ opísal situáciu aktivista Gianluca Grimalda.

„Nemôžeme si objednať jedlo, musíme jesť to, ktoré nám poskytne Volkswagen. Svetlá sú zhasnuté. Navyše musíme ešte znášať aj náhodné neohlásené kontroly ochrankárov s jasnými baterkami,“ napísal na sociálnej sieti Twitter.

Protestujúci strávili noc vo vnútri predajne a Gianluca hovorí, že poškodenie jeho ruky v dôsledku jej prilepenia k podlahe bolo obrovské. Dodal, že ruka mu opuchla a musel byť privolaný lekár.

„Lekári zistili možnosť vzniku život ohrozujúcich krvných zrazenín v mojej ruke a odporučili okamžitý prevoz do nemocnice,“ ozrejmil.

„Moje zdravie je samozrejme prvoradé. Súhlasil som s tým, že opustím túto úžasnú skupinu a bol som prevezený do nemocnice, pričom som pokračoval v hladovke,“ opísal svoje „hrdinstvo“ Gianluca Grimalda.

 

Zdroj/Foto: DailyMail, Facebook