Konečne vieme prečo: Tajomstvo Karla Gotta 2 roky po smrti odhalené!

karel gott ľudoví liečitelia

Roky sa o tom nik neodvážil hovoriť. Len tí najbližší vedeli, že sa Karel Gott († 80) počas svojej neľahkej choroby spoliehal na alternatívnu liečbu, nielen na doktorov. 

„Dovolím si to vykresliť slovami ostravského mága ľudského tela,“ upozorňuje spisovateľ Jiří Kuchař (61) v knihe Liečitelia, jasnovidci a mágovia.

„Raz dopoludnia mi volali z hotela Imperial, či by som tam prišiel za niekým, kto má akútny problém. Povedal som im, že za ľuďmi nechodím, ale že či ten človek naozaj chce, nech príde on za mnou. Za chvíľku u mňa boli . Sympatická žena as ňou – Karel Gott ! Išlo o pre mňa celkom banálnu vec, s ktorou som si hneď vedel rady, a ukázal mu aj akési diaľkové ovládanie, ktorým si pred večerným koncertom mohol pomôcť. Odspieval ho skvele, ako som sám počul a videl, pretože ma na neho pozval,“ uviedol spisovateľ Jiří Kuchař (61) v knihe Liečitelia, jasnovidci a mágovia ako svedectvo ostravského ľudového liečiteľa Jiřího Janču.

Karel Gott mal potom vystúpiť na nemeckom knižnom veľtrhu s knihou, ktorú mu vydal Jiří Kuchař. Lenže sa to skomplikovalo. „Jiří, ospravedlňujem sa, ale nemôžem do Lipska prísť, pretože mám vyskočenú platničku. Hneď v nedeľu pôjdem do pražskej nemocnice, asi ma čaká operácia,“ ospravedlňoval sa zlatý Slávik.

Mohlo by vás zaujímať:  Vyhrážal sa zabitím rodiny: Prezident Kovařík reaguje na brutálny útok policajta na bezdomovca

„Spýtal som sa ho, či by prijal pomoc reflexného terapeuta. Súhlasil, a tak som zavolal Beate Patakyovej. Na Bertramku si priviezla špeciálne lôžko, kde sa Majstrovi skoro hodinu venovala. Keď sme odchádzali, povedala mi, že platničku už naspäť vrátiť nedokáže, pretože je príliš vyskočená, ale že mu bude lepšie. A tiež bolo. Dostal sa do takej pohody, že cestu do Nemecka sám odšoféroval. Po niekoľkých dňoch potom platničky skutočne museli operovať.“

Spisovateľ Jiří Kuchař by prial každému človeku, ktorý sa dostane do ťaživých zdravotných problémov, zažiť správanie Karla Gotta. „Spomínal som na to, keď mal prvé nádorové ochorenie, pri ktorom mu pomáhal – teraz už to snáď smiem prezradiť – Vladimír Kafka svojím jedinečným spôsobom, ktorý popisuje v knihách Život naživo alebo Ateliér života,“ opisuje Kuchař vo svojej knihe.

Mohlo by vás zaujímať:  Filmová Popoluška Libuše Šafránková (†68): Milovanú herečku trápila ťažká choroba

Dňa 6. júna 2017 poslal Kafka kamarátovi SMS, že s Karlom začínajú liečbu. Slávik tu potom bol ešte 4 roky! „Bohužiaľ, keď prišla akútna leukémia, navyše v podobe, s ktorou si dnes asi nevie rady ani medicína, bolo to na Karla Gotta už príliš. A spásne osobné stretnutie už nebolo možné, pretože Vladimír bol už vtedy dva roky mŕtvy,“ dodáva Kuchař.

Zaujímavá je tiež historka, ako počas jednej návštevy speváka u Janču volala liečiteľova žena, čo má priniesť na večeru. „Je tu Gott, nemám práve čas, kúp, čo chceš,“ odpovedal som jej. Chvíľku bolo ticho, a vtom sa nečakane opýtala: „A vyzul sa?“ Z toho je zrejmé, že aj veľké osobnosti mali klasické ľudské problémy.

Mohlo by vás zaujímať:  Zverejnili PRÍČINU smrti Mekyho Žbirku (†69): Smutné slová manželky

Kto je kto?

* Jiří Janča († 80) bol pôvodne banský úradník. Vďaka silnému vzťahu k netradičnej medicíne, osobným skúsenostiam s ňou, talentu a rozsiahlym znalostiam a vedomostiam sa stal mimoriadne úspešným terapeutom. Jeho anatomické a biochemické vedomosti o fungovaní ľudského tela i o látkach v prírode boli pozoruhodné.

Janča

* Manželia Ing. Július Pataky a Beáta Patakyová sú reflexní terapeuti. Alternatívnymi metódami sa zaoberajú od začiatku deväťdesiatych rokov. Venujú sa terapeutickej praxi, v ktorej používajú a rozvíjajú reflexnej terapii, reflexná diagnostiku, ale aj ďalšie súvisiace metódy, hlavne uvoľnenie psychických príčin chorôb, fytoterapii pod.

Julius a Beáta Patakyovi

* Vladimír Kafka († 55) bol akademický maliar. Sám seba za liečiteľa nepovažoval, ale pomáhal onkologicky chorým. Snažil sa im vysvetliť, že choroba nie je zlá, je to signál tela, ktoré dáva jasne najavo, že je potrebné niečo zmeniť. Nie ošetrujúceho lekára, ani druh liečby, ale nazeranie na život.

Vladimír Kafka