Legendárna rozprávka s vlkom a zajacom: Ako poznáte animovaný seriál Len počkaj!?

no počkaj zajac kvíz online test

Je tomu už viac než päťdesiat rokov, odkedy mal premiéru prvý diel sovietskeho animovaného seriálu Len počkaj, zajac !. V rokoch 1969 až 2005 bolo postupne natočených dvadsať pokračovaní. Vyskúšajte sa, ako si dobrodružstvo vlka a zajaca pamätáte a čo viete o ich tvorcoch.

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Nielen úvodná melódia seriálu, ale aj dvojica mien tvorcov seriálu utkvela v pamäti snáď každému. Alebo nie? Kto sú tvorcovia seriálu?

V titulkoch síce bolo uvedené Kotenočkin, v skutočnosti sa však Viačeslav Michajlovič volal Koťjonočkin. V písanej ruštine často diakritické znamienko pri prehláske e / ё chýba.

#2. Viačeslav Koťjonočkin seriál režíroval, aká bola rola Svetozara Rusakova?

#3. Prvý diel No počkaj! sa odohráva na pláži. Akému vodnému športu sa v ňom venuje zajac?

#4. Viačeslav Koťjonočkin bol sám tiež maliarom a animátorom. V režijnej filmografii má aj niekoľko propagandistických snímok. Napríklad film Proroci a lekcie z roku 1967 vznikol k päťdesiatemu výročiu?

#5. Väčšina dielov Len počkaj, zajac! vznikla v rokoch 1969 až 1986, po rozpade Sovietskeho zväzu vytvoril ďalšie dve časti režisérov syn Alexej Koťjonočkin. V novej dobe vlk prišiel o jeden významný poznávací znak. Bol to?

Vlk musel prestať fajčiť kvôli protifajčiarskym zákonom v Rusku i v zahraničí. V nových dieloch ani nepije alkohol.

#6. Vo štvrtom diele Na štadióne sa vlk dostane do sporu s hrochom, ktorý tu prevádzkuje tradičnú ruskú hru gorodky. Jej úlohou je vymiesť z vymedzeného priestoru figúry zložené z piatich drevených valčekov. Hádže sa po nich predmetom, ktorým nakoniec dostane do tváre aj vlk, akým?

#7. Alexej Koťjonočkin priznal, že tvorcovia vôbec neriešili autorské práva na hudbu. Seriál aj preto sprevádza mnoho známych klasických i populárnych melódií. Priestor opakovane dostala tiež slávna ruská speváčka, interpretka hitu Milión šarlatových ruží. Ako sa volá?

#8. Vlk a zajac z Nu, pogodi! sú tiež protagonistami legendárnej digitálnej hry ruskej firmy Elektronika. Hráč pomocou štyroch tlačidiel hýbal vlkom, ktorého úlohou bolo

#9. V kurníku medzi sliepkami a vajcami sa vlk nešťastnou náhodou ocitne aj v seriáli, v šiestom diele na vidieku. Čo tomu predchádza?

#10. Postavu vlka mal pôvodne nahovoriť slávny ruský herec, básnik a pesničkár. Schvaľovacie orgány, ktoré po celý život zamestnával svojimi kritickými textami, však boli proti. Ako sa umelec volal?

Dokončiť

Výsledok

-