Jakubec ostro naložil vláde: Osadníci vraj zdierajú Slovensko, Matovičovci podávajú trestné oznámenie

prídavky na deti Martin Jakubec

Začala sa vojna? Spevák nesmrteľných šlágrov Martin Jakubec sa rozhodol vyjadriť k aktuálnej téme prídavkov na deti. Zverejnil takmer 8-minútové video, v ktorom súčasnej vláde poriadne naložil. Niektorí z poslancov OĽaNO podávajú na neho trestné oznámenie.

“Treba povedať, že 3663 eur. Viete si predstaviť, aký to je balík? Však to nikto nezarobí ani za 3 mesiace,” začína s úvahami Jakubec. Následne nimi mieri na rómsku komunitu. “To je balík pre jednu priemernú cigánku. Táto cigánka má 11 detí. Vieme, že tam sa to kotí všetko medzi sebou, brat, brat, sestra, sestra,..” nedáva sa servítku pred ústa a pokračuje ďalej. Čo všetko povedal k tejto téme, si vypočujte v priloženom videu.

Video medzi niektorými poslancami vyvolalo veľké pobúrenie. Konkrétne ide o Michala Šipoša, Jozefa Pročka, Jarmilu Vaňovú, Petra Polláka ml., Annu Remiášovú, Györgya Gyimesiho, Erika Ňarjaša, Tomáša Šudíka, Rastislava Jíleka, Andreja Stančíka a Juraja Krúpu. Na Martina Jakubca podávajú trestné oznámenie.

Mohlo by vás zaujímať:  BRAVÓ, chlapci! Sledujte, čo sa dialo po famóznom víťazstve nad Ruskom

“Martin Jakubec sa dopustil verejného hanobenia národa, rasy a presvedčenia, o čom hovorí náš Trestný zákon. Z tohto dôvodu sme sa s kolegami poslancami NR SR rozhodli podať na jeho osobu trestné oznámenie,” vyhlásil predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš. “Odkazovať rómskej komunite, aby „žrala potkanov“ alebo hroziť spálením ich chatrčí je úplne mimo základov akejkoľvek dôstojnej komunikácie v demokratickej spoločnosti,” pridal sa Peter Pollák.

Video/Foto: YouTube