Preskočiť na obsah

Milan Lasica (81) viac nevládze: Bojím sa, že už nikdy nebudem hrať!

Slovenská divadelná a filmová legenda Milan Lasica (81) sa mnoho rokov snažil, aby jeho bratislavské divadlo s názvom Štúdio L+S pritiahlo čo najviac divákov. V divadle sa bohužiaľ už viac než rok žiadne predstavenie nehralo. Herec je tak čím ďalej viac skeptickejší. To, že nemôže vykonávať svoje milované povolanie, je pre Lasicu ten najväčší trest. 

„My už ani sami nevieme, na čom alebo na kom sme závislí. Ak to takto pôjde ďalej, zrejme už nikdy ani hrať nezačneme,“ priznal Milan Lasica bez okolkov v nedávnom rozhovore pre Nový Čas. Doplnil, že nechce ani pomyslieť na to, aké skutočné finančné straty divadlo v roku 2020 utrpelo.

„To by sme najskôr museli uvažovať o tom, aké by sme mali zisky. Pretože v divadle, ktoré má dvesto sedadiel, nemôžu byť nejaké veľké zisky, to by muselo byť mimoriadne vysoké vstupné,“ vysvetlil Lasica.

„Tie straty sa potom odvíjajú aj od toho, či je niekto ochotný vás podporiť alebo nie,“ doplnil pre vyššie menovaný web umelec. Keď však aj po uvoľnení opatrení divadlá otvoria, umelec sa bojí, či budú mať dostatok divákov.

„Nedá sa s istotou povedať, či po uvoľnení budú divadlá plné, hoci ja sa trochu čudujem tomu, že nemôžeme v tejto situácii pustiť dvesto ľudí na dve hodiny do divadla, keď môže aj viac cestovať osem hodín v lietadle na Seychely,“ zamýšľa sa herec. Súhlasíte s ním?

Milan Lasica divadlo L+S 2

Milan Lasica

Zdroj/Foto: cas.sk, TV JOJ