Miluješ desivé horory? Ukáž, aký veľký si fanúšik filmového strachu!

Pri ich pozeraní nám tuhne krv v žilách, zatajujeme dych a musíme zatvárať oči. Desia nás v každom svojom detaile. Reč je o hororových filmoch, ktoré sa za posledné desaťročia stali doslova fenoménom. Ako dobre však najznámejšie horory poznáte? Presvedčte sa v našom kvíze.

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

ŠTART

#1. Ako sa volá oživené monštrum zo slávneho románu Mary Shelleyovej?

Názov románu vychádza z postavy vedca Victora Frankensteina, ktorý sa naučí vytvoriť život a stvorí bytosť podobnú človeku, ale väčšiu a mocnejšiu. V modernej pop-kultúre ľudia zvyknú Frankensteinom nazývať práve toto stvorenie, najmä po uvedení rovnomenného filmu v roku 1931, napriek tomu, že ide o meno postavy vedca.

#2. Ako sa volá pomocník známeho upíra menom Drakula?

#3. Aký prídomok si u svojich priateľov aj nepriateľov vyslúžilo valašské knieža Vlad III., ktorý bol historickou predlohou upíra Drakulu?

#4. Ako sa volá dvojica paranormálnych vyšetrovateľov z hororovej série V zajatí démonov (The Conjuring)?

#5. K hororovej klasike iste patrí aj snímka o zdanlivo opustenom ranči v Texase, kanibalskej rodine a umierajúcich mladistvých. Aký nástroj, ktorý sa dostal aj do názvu filmu, použil zabijak Leatherface?

#6. Z akých farieb sa skladá sveter Freddyho Kruegera, hlavnej postavy hororu Nočná mora z Elm Street?

#7. Ako sa volá vraždiaca bábika z hororovej série Detská hra (Child's Play)?

#8. Ako sa volal mýtický démon, ktorý sa objavil v prelomovej snímke Vyháňač diabla (The Exorcist) z roku 1973?

#9. Mrazivo dokonalý Anthony Hopkins stelesnil v roku 1991 svoju úlohu vo filme Mlčanie jahniat tak presvedčivo, že by sme k nemu na večeru zrejme nezašli, aj keby nás osobne pozval. Postava, ktorú tu predstavuje, vyniká v celej rade oborov. Čím bol filmový Hannibal Lecter, akú profesiu zastával, než bol za brutálne vraždy a kanibalizmus odsúdený na doživotie do baltimorskej väznice?

#10. Ktorému filmu prisúdila britská agentúra Broadband Choices titul najdesivejšieho hororu podľa merania zrýchleného tepu divákov?

Dokončiť

Výsledky

-