Muž našiel na povale granát: Z toho, čo s ním neskôr urobil, naskakujú zimomriavky

muž našiel na povale granát išiel s ním mhd

Naozaj úplne nepochopiteľne sa nedávno zachoval starší muž z Plzne (Česká republika), ktorý našiel na povale bytového domu americký ručný granát. Objav uložil do čiapky a išiel s ním autobusom, aby ho odovzdal policajtom. Cestou sa pochválil vodičovi hromadnej dopravy, ten našťastie okamžite privolal políciu.

Nálezca si totiž najskôr myslel, že granát je len atrapa. Rozhodol sa, že si ho ponechá. „Neskôr svoj názor zmenil a usúdil, že ho radšej odovzdá na oddelení polície,“ uviedla policajná hovorkyňa ČR Michaela Raindlová.

Nad tým, ako celú akciu poňal, ale zostáva rozum stáť. Granát si schoval do čiapky a nastúpil s ním do autobusu MHD. „Muž oslovil vodiča autobusu s prosbou, či by mu nepožičal mobilný telefón, pretože potrebuje zavolať na políciu, zároveň mu ukázal svoj nález ukrytý v čiapke,“ doplnila Raindlová.

Mohlo by vás zaujímať:  Pár pri hádke zlomil zábradlie a padal 7 metrov, iba zázrakom prežil! (VIDEO)

Vodič na nič nečakal a políciu zalarmoval sám. Na miesto tak dorazil pyrotechnik, ktorý už sa o granát postaral. „Odviezol ho na odbornú likvidáciu,“ potvrdila hovorkyňa s tým, že policajti sa prípadom ďalej zaoberajú.

Zdroj/Foto: Blesk.cz, Freepik