Preskočiť na obsah
Home » Muž našiel v lese protitankovú strelu: Naložil ju do auta a odviezol na políciu

Muž našiel v lese protitankovú strelu: Naložil ju do auta a odviezol na políciu

Naozaj nevídaný prípad sa najnovšie odohral vo východoslovenskej obci Vyšný Hrabovec (okres Stropkov). Muž počas prechádzky v lese našiel kovový predmet valcovitého tvaru, o ktorom predpokladal, že ide o povojnovú muníciu, a to konkrétne o protitankovú strelu. Uvedený predmet preto následne doviezol svojím osobným motorovým vozidlom na OO PZ Stropkov. To však nemal robiť. Ohroziť totiž mohol nielen seba, ale aj ostatných.

Duchaprítomní príslušníci PZ ihneď vykonali opatrenia k zaisteniu miesta a vyrozumeli operačného dôstojníka. Na miesto privolaný pyrotechnik PPÚ OPP KRPZ Prešov uviedol, že ide o protitankovú strelu Panzerschrenk pochádzajúcu z obdobia II. svetovej vojny, pričom muníciu zaistil a následne zneškodnil odstrelom.

Polícia SR zdôrazňuje, že ak v lese nájdete muníciu, kontaktujte ihneď 158. V prípade, že sa nachádzate mimo dosahu signálu, skúste si zapamätať lokalitu nálezu na základe okolitých špecifík, ktoré poviete polícii. Dôležité je vždy volať, nie mailovať, nie zverejňovať na Facebook, či zobrať si muníciu dokonca so sebou, to je extrémne nebezpečné. Ohrozíte tým seba aj ostatných.

protitanková strela nevybuchnutá munícia polícia sr

Zdroj/Foto: Polícia SR