Mužovi zmenil život obyčajný nápis na náhrobku: Toto by si mal prečítať naozaj každý…

nápis na náhrobnom kameni príbeh

Život, nech už je akýkoľvek, nám vie občas obrátiť na ruby i malý detail. Svoje by vám o tom vedel povedať muž, ktorý šiel iba položiť kvetiny na cintorín, rovnako ako chodí mnoho z nás. Počas svojej cesty si však všimol nezvyčajný náhrobok, ktorý ihneď upútal jeho pozornosť.

Muž pristúpil bližšie, aby naň poriadne videl. Začal čítať a pomaly si uvedomoval tú neskutočnú pravdu, ktorá je v kameni vytesaná. Na náhrobku sa totiž píše:

„Ak si v tejto záhrade, pozri sa na túto hrobku. Maj na pamäti, čo čítaš. Pútnik! Čo si teraz, raz som ja bol. A čo ja som teraz, raz aj ty budeš. Na tomto svete je všetko svetské. Bohatí i žobráci, všetci sú smrteľní. Každý jeden z nás, všetci skončia na tomto mieste. Nalož so svojím životom, ako najlepšie vieš, urob, čo môžeš vo svojom živote urobiť, pretože len tvoje skutky idú do neba.“

Mohlo by vás zaujímať:  Aké zviera sa skrýva na obrázku? Otestujte svoju vnímavosť

Aké z toho plynie ponaučenie? Naučme sa v živote vnímať tie pravé hodnoty, nie neustále bezhlavo uctievať veci, ktoré sa skôr či neskôr pominú tak ako i náš život. Vtedy už však bude neskoro niečo zmeniť.

 

nápis na náhrobnom kameni príbeh