Najlepšie filmové hlášky zo známych filmov: Priradíte ich všetky správne? #3

hlášky z filmov filmové kvíz

Rozoznáte v ktorom známom filme zazneli nasledujúce hlášky? V tretej časti nášho kvízu si otestujete ďalšie znalosti hlášok zo starších avšak nezabudnuteľných filmov.

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Kto by nepoznal Hriešny tanec. V nesmrteľnom filme sa dievča s prezývkou Baby ocitne na tajnej tanečnej párty personálu, kde ju Johnny, vtedy ešte nezaláskovaný do jej maličkosti, víta slovami "Čo tá tu robí?" Baby odpovedá, že čosi priniesla. Čo to bolo?

Mohlo by vás zaujímať:  Viete niečo zo zemepisu? Overte si svoje vedomosti a neurobte si HANBU!

#3. "Ako sme mohli zabudnúť na Kevina?" spytuje sa Kate. "Nezabudli, je to len omyl v súčte," utešuje ju jej muž Peter. V akom filme?

#4. "Prečo chcete pracovať v televízii?" Pýta sa hlavnej hrdinky filmu Denník Bridget Jonesovej budúci zamestnávateľ. Kyprá blondínka mu odpovie: "Musím odísť z práce, pretože som..."

#5. Poznáte pokračovanie začiatku desivého príbehu s názvom Studňa zo seriálu 30 prípadov majora Zemana? "Otec bol v ten večer trochu..."

Mohlo by vás zaujímať:  Počítanie s rímskymi číslami: Zvládnete vyriešiť niekoľko príkladov?

#6. "Držte huby, sestry!" Vďaka ktorému filmu zľudovela táto slávna hláška?

Veta zaznie v momente, keď farár Otík púšťa sestrám video o umučení svätého Šebestiána, pričom dôjde k zámene videokaziet a na obrazovke sa objaví porno. Zaujímavé je, že obsah oboch videokaziet si musel režisér Zdeněk Troška zabezpečiť sám – s náboženskou scénkou nebol problém, ale kvôli „nemeckému pornu“ ho vraj vypočúvala aj vtedajšia štátna bezpečnosť.

Mohlo by vás zaujímať:  Viete niečo zo zemepisu? Overte si svoje vedomosti a neurobte si HANBU!
Mohlo by vás zaujímať:  Rumburak, Xénia aj tajomný Fantomas: Ako dobre poznáte rozprávkový seriál Arabela?

#8. Z akého filmu pochádza táto hláška? "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!" (Aby som z vás neurobil nezamestnaného!)

#9. "Môžem vás pozvať na pohárik?" Pýta sa Jane Spencerová. A Frank Drebin jej odpovedá: "Nie, vďaka, ja sklo nerád." V akom filme sa odohral tento rozhovor?

#10. V ktorom filme zaznela veta "A tak sme tých boľševikov bili..."?

Dokončiť

Results

-