Najlepšie filmové hlášky zo známych filmov: Priradíte ich všetky správne? #3

Rozoznáte v ktorom známom filme zazneli nasledujúce hlášky? V tretej časti nášho kvízu si otestujete ďalšie znalosti hlášok zo starších avšak nezabudnuteľných filmov.

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Kto by nepoznal Hriešny tanec. V nesmrteľnom filme sa dievča s prezývkou Baby ocitne na tajnej tanečnej párty personálu, kde ju Johnny, vtedy ešte nezaláskovaný do jej maličkosti, víta slovami "Čo tá tu robí?" Baby odpovedá, že čosi priniesla. Čo to bolo?

“Priniesla som melón ?!” vzápätí zopakuje, neveriacky sama nad sebou, vetu Baby.

#2. "O tom, čo je krásne, rozhodujeme my, strana!“ V akom filme zaznela táto veta?

Výrok povedal herec Bronislav Poloczek, ktorý stvárňoval kapitána Orecha.

#3. "Ako sme mohli zabudnúť na Kevina?" spytuje sa Kate. "Nezabudli, je to len omyl v súčte," utešuje ju jej muž Peter. V akom filme?

Kultová vianočná komédia z roku 1990 trhala rekordy v kinách, film zarobil viac ako päťsto miliónov dolárov.

#4. "Prečo chcete pracovať v televízii?" Pýta sa hlavnej hrdinky filmu Denník Bridget Jonesovej budúci zamestnávateľ. Kyprá blondínka mu odpovie: "Musím odísť z práce, pretože som..."

Je to neskutočné, ale od uvedenia legendárneho filmu tento rok uplynie už dvadsať rokov – Renée Zellwegerová ako zapálená televízna reportérka Bridget však v pamäti väčšiny divákov zostala.

#5. Poznáte pokračovanie začiatku desivého príbehu s názvom Studňa zo seriálu 30 prípadov majora Zemana? "Otec bol v ten večer trochu..."

Tridsať prípadov majora Zemana a predovšetkým časť s názvom “Studňa” pozná asi každý. Podivné kývanie starého Bruna, sekera a vražda v rodinnom kruhu, jednoducho “obraz ako z apokalypsy”, tak vyzeral jeden z najznámejších dielov seriálu z roku 1978. 

#6. "Držte huby, sestry!" Vďaka ktorému filmu zľudovela táto slávna hláška?

Veta zaznie v momente, keď farár Otík púšťa sestrám video o umučení svätého Šebestiána, pričom dôjde k zámene videokaziet a na obrazovke sa objaví porno. Zaujímavé je, že obsah oboch videokaziet si musel režisér Zdeněk Troška zabezpečiť sám – s náboženskou scénkou nebol problém, ale kvôli “nemeckému pornu” ho vraj vypočúvala aj vtedajšia štátna bezpečnosť.

#7. Film "Vesničko má středisková" má celý rad nezabudnuteľných hrdinov. Ako sa volal muž, ktorý mal v ohrození intímne partie po vrátení vypálených zápaliek do krabičky?

Natáčanie scénky sa ani v skutočnosti neobišla bez úrazu. Horúca azbestová doštička herca na stehne naozaj popálila.

#8. Z akého filmu pochádza táto hláška? "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!" (Aby som z vás neurobil nezamestnaného!)

Ide o výrok Miloša Kopeckého ako profesora Sommera.

#9. "Môžem vás pozvať na pohárik?" Pýta sa Jane Spencerová. A Frank Drebin jej odpovedá: "Nie, vďaka, ja sklo nerád." V akom filme sa odohral tento rozhovor?

#10. V ktorom filme zaznela veta "A tak sme tých boľševikov bili..."?

Dokončiť

Výsledky

-