Odľahlé, známe ale aj pusté: Poznáte najzaujímavejšie ostrovy sveta?

ostrovy kvíz online test

Ostrovy sú skrátka zaujímavé, či už ide o tropické raje, ríše záhad, alebo krajiny tieňov. Tak čo o tých najznámejších kúskoch pevniny viete?

V teste je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Ostrovný štát Srí Lanka sa predtým volal?

Prvý portugalskí kolonizátori pokrstili miesto, o ktorom sa už skôr hovorilo ako o ostrove Sielen, slovkom Ceilao. Keď sa potom dostali k moci nad ostrovom Briti, názov poangličtili, vznikol tak Ceylon. Pomenovanie ale stále vychádzalo z pôvodného názvu, sanskritského slová Sinhala. Sinhálci sú jednou z hlavných etnických skupín na Srí Lanke.

Mohlo by vás zaujímať:  Čo viete o I. svetovej vojne? Vyskúšajte ľahký testík pre každého

#2. Na indonézskom ostrove Sulawesi môžete spoznať špecifickú kultúru ľudí kmeňa Tana Toraja. Zmyslom života týchto horalov je totiž užiť si pohreb. Za pohrebné oslavu, ktorá je vstupnou bránou k posmrtnému bytiu, platia ľudia celé imanie. Nie každá rodina na to ale má, takže než našetria, nebožtík?

Mohlo by vás zaujímať:  MEGAKVÍZ o 2. svetovej vojne a Nacizme: Ako poznáte toto temné obdobie histórie ľudstva?

#3. Keby vám niekto povedal, že vyráža smer Formosa, bude vám jasné, že chce objaviť krásu ostrova?

#4. Japonsko je ostrovná veľmoc. Ostrov Hokkaidó sa chváli slávnou tekvicou, ostrov Honšú tým, že je najväčší, a ostrov Mijakedžima sa preslávil ako miesto, kde?

#5. "Cintorín Atlantiku", tak sa hovorí jednému kanadskému ostrovu, v ktorého okolí stroskotalo najmenej tristo lodí. Oficiálny názov od okolitého sveta izolovaného ostrova, kde žijú len pracovníci meteorologickej stanice, znie?

Mohlo by vás zaujímať:  Vyznáte sa v znameniach zverokruhu? Priraďte ich latinské názvy k slovenským

#6. Keď sa povie Jamajka, predstavíme si marihuanový opar, rytmy reggae a hlavne najslávnejšieho rodáka Boba Marleyho. Ten prišiel na svet v?

#7. Bermudské ostrovy prvýkrát uzrel španielsky moreplavec Juan Bermúdez. To bolo v roku 1503. Dnes je územie pri juhovýchodnom pobreží Spojených štátov symbolom dovolenkového raja a patrí

#8. Severne od Sardínie leží ostrov, ktorý sprevádza zlá povesť. Je s ním spájaná krvná pomsta a večná vojna za slobodu, našťastie sa nájdu aj jedinečnosti z iného súdka - krajina mala napríklad vôbec prvý ľudový parlament a demokratickú ústavu v Európe. To všetko a omnoho viac je ostrov

Mohlo by vás zaujímať:  KVÍZ: Kresťanstvo, islam, budhizmus: Ako poznáte svetové náboženstvá?

#9. V Tichomorí sa počas studenej vojny realizovali desiatky jadrových pokusov. Jednou z hlavných testovacích oblastí sa stal atol?

Dokončiť

Results

-