Preskočiť na obsah

Ostrovy mŕtvych aj brána do pekla! Poznáte najdesivejšie miesta našej planéty?

Naprieč celým týmto svetom sa nachádza niekoľko tajuplných destinácií, kam normálne turisti len tak nezavítajú. Iba tí, ktorí túžia po záhadách a chcú sa dobrovoľne báť ich naopak ochotne vyhľadávajú. Poznáte tieto hrozné miesta? 

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Počuli ste už o hrôzostrašnom Ostrove bábik? Legenda hovorí, že niekedy v 50. rokoch minulého storočia našiel farmár Julian na brehu ostrova bezvládne telo malého dievčatka. Na záchranu už bolo neskoro, ale kúsok od tela plávala bábika. Farmár si povedal, že asi patrila dievčatku, vylovil figúrku a zavesil ju na strom, aby si uctil dievčinu pamiatku. Potom ale Julianovi začali našepkávať tajomné hlasy, že bábik je potrebné viac a viac. Farmár sa začal správať ako zmyslov zbavený, zháňal ďalšie a ďalšie bábiky, ktorými doslova zaplavil ostrov. Potom mu však došli peniaze a zúfalý muž bol vzápätí nájdený mŕtvy - na rovnakom mieste ako kedysi dievča s bábikou. Viete, kde sa uvedený ostrov nachádza?

#2. Desaťtisíce krížov najrôznejších veľkostí, to je Hora krížov alebo tiež Krížový vrch, magické pútnické miesto a jedinečný pamätník národnej hrdosti, ktorý by sme našli?

#3. Dadipark je dnes už opustený lunapark, ktorý bol otvorený v 50. rokoch minulého storočia. K jeho uzatvoreniu prispelo množstvo drobných nehôd, najmä tá z roku 2002, kedy tu jeden chlapec takmer prišiel o ruku. Viete, kde sa lunapark nachádza?

#4. Sedem hektárov strachu predstavuje ostrov, na ktorý boli v časoch morových epidémií odvážaní nakazení a mŕtvi. Odhady hovoria o tom, že tu za drastických okolností zomrelo až 160 000 ľudí. Na ostrove bolo v roku 1922 následne otvorené sanatórium pre duševne chorých. Stav väčšiny pacientov sa však zhoršoval, chovanci počuli kvílenie a plač, zjavovali sa im prízraky. Lekárov to však nezaujímalo. Až v momente, keď spáchal samovraždu aj jeden z lekárov, bola liečebňa uzatvorená. Ak túžite toto miesto vidieť, vaším cieľom je ostrov?

#5. Poriadne desivé miesto by ste našli aj u našich susedov. Ide o chátrajúci kostol, ktorého interiér preslávila nevšedná výzdoba. 32 sôch, ktoré predstavujú prízraky. Je to Kostol duchov, inak tiež?

#6. Lawang Sewu je stará budova, ktorú druhá svetová vojna premenila na väznicu. V podzemných chodbách architektonického skvostu sa tak niekoľko rokov odohrávali len zverstvá - mučenie, popravy, a výsluchy. Nikoho asi neprekvapí, že sa po týchto udalostiach miesto údajne hemží duchmi. Vraj ide hlavne o bezhlavé prízraky vo vojenských uniformách, k vyčisteniu údajne nepomohol ani exorcista. Kde sa strašidelná budova nachádza?

#7. V našich končinách by ste tento nezvyčajný rituál určite hľadali márne. Mŕtvi sú umiestnení do rakiev, ktoré vysia na skalách. Ak sa pýtate prečo, odpoveď miestnych znie, že takto to vraj majú pochovaní bližšie do neba. Čím vyššie je daná rakva, tým váženejší bol nebožtík počas života. Kde sa ľudia pochovávajú svojich zosnulých takto?

#8. Málo miesta a moc mŕtvych? Obyvatelia istej metropoly si poradili po svojom, v 18. storočí jednoducho vysvätili podzemné chodby a pretvorili ich na miesto vhodné pre ľudské ostatky. Z tých stoviek kilometrov chodieb má dnes verejnosť šancu uvidieť zhruba tri, stačí zísť asi dvadsaťpäť metrov pod zem a pripraviť sa na to, že človek zbadá miesto posledného odpočinku až šiestich miliónov nebožtíkov. Podzemnú kostnicu, kde sú lebky a kosti zostavené do kresťanských symbolov, by sme našli v meste?

#9. Navštíviť Hadí ostrov len tak niekto nechce, teda ak nie je samovrah. Žije tam totiž Bothrops insularis, vzácny had, ktorého uštipnutie do hodiny zabíja. Podľa legendy sem tieto hady priviezli kedysi piráti, aby im pomohli chrániť poklad. Lenže tým, čo sa snažia na ostrov dostať a riskujú život, asi o zlato nejde, túžia po haďom jede, ktorý má pomáhať pri problémoch so srdcom a dá sa výhodne predať na čiernom trhu. Ostrov Ilha da Queimada Grande leží pri pobreží?

#10. Brána do pekla je otvorená, ráčte vstúpiť! Uprostred púšte Karakum v 70. rokoch minulého storočia prevádzali sovietski geológovia prieskumné vrty. Narazili ale na jaskyňu plnú zemného plynu a celý ich tábor sa prepadol do zeme. Plyn unikal, hrozilo zamorenie okolia, čo sa geológovia rozhodli vyriešiť tak, že prizvali na pomoc oheň. Predpokladalo sa, že za pár dní sa zásoba zemného plynu vyčerpá, oheň dohorí a bude pokoj. Od tej doby ale kráter stále horí. Pekelnou dieru môžu zvedavci vidieť v?

Dokončiť

Výsledky

-