Otec zabudol 5-ročného syna v rozpálenom aute: Chlapček neprežil

otec zabudol syna v rozpálenom aute chorvátsko

Celým Chorvátskom aktuálne rezonuje tragédia, ktorá sa odohrala v rodine 34-ročného vojaka z povolania. Ten ráno v aute zabudol svojho malého syna (†5). Vozidlo navyše disponovalo nepriehľadnými sklami. Mamička chcela chlapčeka popoludní vyzdvihnúť v škôlke, tam ale nebol. Po celom dni v kasárňach ho našiel otec mŕtveho v zavretom vozidle, ktorým prišiel do práce.

V chorvátskom meste Knin došlo k tragédii, pri ktorej zomrel päťročný chlapček. Ráno v utorok 8. júna odchádzal autom s oteckom a mamičkou, to bolo ale naposledy, kedy ho uvideli živého. Za jeho smrť polícia viní práve otca, ktorý auto riadil.

Osudová chyba

Muž, profesionálny vojak, najskôr vysadil partnerku v jej práci. Následne mal malého synčeka zaviezť do škôlky. Namiesto toho však odišiel priamo do kasární, kde pracuje, auto zamkol a na celý deň odišiel. Chlapček zostal vnútri, von už sa bohužiaľ živý nedostal.

Mohlo by vás zaujímať:  Pátracia akcia na Váhu skončila tragicky: 13-ročného Mária našli bez známok života

Že niečo nie je v poriadku, zistila až chlapcova matka, ktorá ho prišla okolo 15:00 vyzdvihnúť zo škôlky. Keď sa od vychovávateliek dozvedela, že chlapček do škôlky v ten deň nedorazil, vydesene volala partnerovi. Ten sa potom šiel urýchlene pozrieť do auta, kde však na zadnom sedadle našiel už len chlapcove nehybné telo.

Chlapčeka sa zachrániť nepodarilo

Podľa informácií webu denníka Mirror sa snažil zo všetkých síl synčeka priviesť späť k životu, všetko ale bolo márne. Zo šoku a námahy o jeho záchranu na mieste skolaboval a stratil vedomie. Privolaní záchranári bohužiaľ už iba skonštatovali smrť. Otca polícia obvinila z hrubého zanedbania rodičovskej starostlivosti s následkom smrti.

Mohlo by vás zaujímať:  Opitý Sagan napadol policajta: Bál sa, že ho chcú zaočkovať!

otec zabudol syna v rozpálenom aute chorvátsko

otec zabudol syna v rozpálenom aute chorvátsko

otec zabudol syna v rozpálenom aute chorvátsko

otec zabudol syna v rozpálenom aute chorvátsko

Zdroj/Foto: Mirror, RTL TV