Padol DEFINITÍVNY rozsudok v prípade vraždy Tomáša zo Žiliny: Odvolací súd potvrdil predchádzajúci verdikt

judita tomáš rozsudok vražda žilina odvolací súd

Súd nedávno opäť pojednával vo veci brutálnej vraždy len 16-ročného Tomáša zo Žiliny, z ktorej je obžalovaná jeho kamarátka a spolužiačka Judita. Dnes už 18-ročné dievča malo svojho dobrého kamaráta dobodať na smrť. Na jeho tele sa našlo až päťdesiatjeden bodných rán.

Podľa Judity mal však nebohého Tomáša zavraždiť muž, ktorý sa vydával za falošného odpočtára. Rodičia Judity stoja za verziou svojej dcéry a tvrdia, že kriminalisti na mieste činu neodviedli dobrú prácu. Vytvorili pre to dokonca i webovú stránku, na ktorej poukazujú na údajné chyby, ktoré mala polícia urobiť počas vyšetrovania. Teraz konečne padol trest.

Vlani v novembri bola Judita, obvinená z toho, že mala v máji 2019 brutálnym spôsobom zavraždiť svojho kamaráta a spolužiaka Tomáša, odsúdená na dvanásť rokov a štyri mesiace. Proti vynesenému rozsudku sa však odvolala.

Mohlo by vás zaujímať:  Polícia sa začala zaoberať prípadom okradnutého Roberta Fica

Odvolací súd ale nemal v utorok netrval dlho. Popoludní bol vynesený rozsudok. Rodinu Judity však nepotešil. Podľa neho je vinná. Odvolací súd tak potvrdil pôvodný rozsudok súdu nižšej inštancie, uviedol portál Pluska.sk. Mladá Slovenka bola odsúdená na dvanásť rokov a štyri mesiace vo väzení. Rozsudok je právoplatný. Judite pritom hrozil až pätnásťročný trest.

judita tomáš rozsudok vražda žilina odvolací súd