Pátracia akcia na Váhu skončila tragicky: 13-ročného Mária našli bez známok života

mário váh pátranie

Policajný zbor Slovenskej republiky (PZ SR) ukončil pátranie po nezvestnom 13-ročnom chlapcovi, ktorý mal zmiznúť v rieke Váh neďaleko obce surovec v okrese Trnava. Mária bohužiaľ záchranári našli mŕtveho. Chlapec sa utopil.

Mário odišiel popoludní z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho si to ale namierili k rieke, kam sa šli kúpať. Popoludní ho však vo vode strhol prúd, uviedol denník Nový Čas.

Kamaráti, s ktorými bol Mário pri rieke, ihneď zalarmovali okoloidúceho muža a zavolali na tiesňovú linku. Záchranári pátrali po stratenom chlapcovi celú noc a ďalší deň ráno pátranie obnovili. To už Mária našli mŕtveho záchranári z letky ministerstva vnútra sedem kilometrov od udalosti v lokalite Šintavské bane.

Mohlo by vás zaujímať:  Slováci zaútočili na otvorené obchody: Plné parkoviská a tlačiaci sa ľudia v dlhých radoch

Polícia upozorňuje rodičov, aby na svoje ratolesti dávali pozor. “Polícia apeluje na rodičov malých detí, aby ich nenechávali bez dozoru v blízkosti vody. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia vo vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli na bezpečnosť a poučili deti, aby samé do vody nechodili,” uviedla hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová.

mário

mário váh pátranie

mário váh pátranie

Zdroj/Foto: Nový Čas, Polícia SR