Pellegrini sa fotil s 2 ženami a teraz čelí problému: To si fakt nevšimol?

Peter Pellegrini facebook 2 ženy

Peter Pellegrini sa v rámci regionálnych výjazdov rád vyfotí so svojimi fanúšikmi a potencionálnymi voličmi a snímkami sa pochváli na sociálnej sieti. Jedna z jeho najnovších fotografií však naráža na istý problém, ktorý sa nedávno dotkol aj slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej.

Peter Pellegrini sa počas svojho nedávneho výjazdu medzi ľudí vyfotografoval s dvoma atraktívnymi ženami, ktoré jasne propagovali značku istej firmy. A to je podľa generála Pavla Macka problém.

Keď Zuzanu Čaputovú prišla po konci sezóny a zisku krištáľového glóbusu navštíviť Petra Vlhová, prezidentka od nej dostala dres, na ktorom boli uvedené mená sponzorov. YouTuber a neúspešný prezidentský kandidát Martin Daňo podal na Čapuovú kvôli tomu sťažnosť, pričom dôvodom malo byť porušenie zákazu reklamy. Hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

Mohlo by vás zaujímať:  Názvy Veľkonočných sviatkov nie sú jediné: Cirkev zmenila aj slová počas omše

Padni, komu padni?

Rovnakého prešľapu sa podľa generála Pavla Macka dopustil aj Peter Pellegrini, ktorý kvôli reklame sám kritizoval Zuzanu Čaputovú. “PADNI KOMU PADNI, pán poslanec Pellegrini! Najprv som sa trocha zasmial. Potom som si spomenul, že rodná strana pána Pellegriniho zaútočila na prezidentku SR za to, že prevzala od Petry Vlhovej v dobrej viere dres, na ktorom boli reklamy a dobromyseľne sa spolu odfotili. Začal ju okamžite riešiť Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií pre porušenie zákazu reklamy,” píše generál Pavel Macko na sociálnej sieti s tým, že Čaputová nemohla vedieť, čo od Petry Vlhovej dostane ako dar, pričom Pellegrini si vybral miesto, čas a firmu.

Mohlo by vás zaujímať:  Film Kamarát do dažďa sme milovali: Viete o ňom povedať viac?

Rozdiel

“Táto fotografia je minimálne rovnako vážne previnenie voči zákazu reklamy. Dokonca, na rozdiel od prezidentky, ktorá mohla byť prekvapená darom od lyžiarky Vlhovej, pán poslanec si celkom vedome, pre svoju propagáciu a propagáciu firmy vybral miesto, čas, firmu a zverejnil fotografiu. Dávam podnet tomu istému výboru NR SR a pevne verím, že použije rovnaký meter na tento prípad v duchu obľúbeného hesla pána poslanca a expremiéra Pellegriniho,” zakončuje Macko a porovnáva obe problémové fotografie.

Peter Pellegrini / Zuzana Čaputová

Peter Pellegrini / Zuzana Čaputová

Generál Pavel Macko

Generál Pavel Macko

Zdroj/Foto: Facebook