Poznáte slávnych filmových a televíznych detektívov? Dokážte to!

detektívi kvíz

Veľakrát sú úplne dokonalí, neomylní alebo najdrsnejší. Navyše majú aj štýl a šmrnc. A môžu takí byť, sú totiž fiktívni. Poznáte filmové a televízne detektívne esá? Ukážte svoje vedomosti v nasledujúcom kvíze.

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 10 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#2. Belgický spisovateľ Georges Joseph Christian Simenon sa od šestnástich živil písaním a všeobecne sa radí k najplodnejším spisovateľom minulého storočia. Najviac sa však preslávil ako duchovný otec jedného charizmatického komisára, ktorý sa volá

#3. Cigaru nikdy neodkladá, často sa škriabe na čele. Nikto síce netuší, ako sa volá krstným menom, ani to, ako vyzerá jeho manželka, ale to, že ide o legendárneho poručíka Columba, vie asi každý. Za tie desiatky rokov v službách televíznej kriminálky úspešne uzavrel celkom?

Mohlo by vás zaujímať:  Poznáte anglické predložky? Ak áno, určite, kam patria

#4. Herec Erdogan Atalay nastúpil v roku 1996 do slávneho kriminálneho seriálu, v ktorom sa na rozdiel od ostatných kolegov zdržal viac ako dvadsať rokov. Dal tak tvár nesmrteľnému akčnému hrdinovi, ktorý je možno malý vzrastom, avšak prežije prakticky čokoľvek. Kam onoho drsňáka zaradiť?

#5. Amatérska vyšetrovateľka a veselá vdova menom Jessica Fletcherová sa na televíznych obrazovkách objavovala od 80.rokov až do roku 1996, kedy sa prestal seriál To je vražda, napísala nakrúcať. V hlavnej úlohe sa predstavila herečka Angela Lansburyová, ktorá stvárnila v podstate modernú napodobeninu slečny Marple z detektívok Agathy Christie. Jej hrdinka bola predovšetkým plodnou spisovateľkou, prvý román, ktorý seriálová Jessica Fletcherová napísala, niesol názov?

Mohlo by vás zaujímať:  Prečo mačky pradú a kde sa psy potia? Otestujte si svoje znalosti o domácich miláčikoch

#6. Než sa stal Bruce Willis pravým akčným hrdinom, zahral si po boku herečky Cybill Shepherdovej súkromného detektíva Davida Addisona v kedysi úspešnom seriáli?

#7. Muža menom Hercule Poirot netreba predstavovať. Puntičkársky elegán so starostlivo navoskovanými fúzami si potrpel na dobré jedlo a systematické vyšetrovanie - bol to detektív, ktorý na to šiel predovšetkým hlavou. Agatha Christie stvorila jednoducho génia. Kde sa mal niekedy okolo roku 1873 narodiť?

#8. Stačí trochu pátrať v pamäti a určite si vybavíte britský seriál, ktorý vznikal v rokoch 1984 až 1986. Ona bola drsná kráska s nadčasovým účesom, on americký frajer so svojskými vyšetrovacími metódami. V súkromí sa títo hlavní predstavitelia zblížili natoľko, že sa vzali. Toto neohrozené duo patrí do kultového seriálu s názvom?

Mohlo by vás zaujímať:  Kysučan Juraj zahral v Japonsku slovenskú hokejovú hymnu "Nech bože dá": Sledujte, čo sa dialo potom!

#9. Prototypom vyšetrovateľa čudáka, ktorý si tyká najmenej s obsedantno kompulzívnou poruchou, má množstvo fóbií a bez psychiatra neurobí krok, je súkromný detektív Adrian Monk. Divák si na komplikovaného génia zvykol, ale podľa scenára bol Monk predtým v podstate normálny, alebo skôr jeho psychické ťažkosti neboli tak intenzívne. Naplno sa všetko rozbehlo?

#10. Protipólom intelektuálnych vyšetrovateľov sú tvrdí chlapci, bývalí námorníci a veteráni z Vietnamu, takí tí, ktorí chytajú zločinca v havajských košeliach. Trebárs ako Tom Selleck v seriáli Magnum. Tento súkromný detektív by sa zaiste necítil sám sebou bez fúzov a rýchleho červeného autíčka. Osem sérií brázdil cesty vo vozidle?

Dokončiť

Výsledok

-