Prišiel vám takýto mail? POZOR! Môže vás obrať o tisíce eur

podvodný email falošná banka polícia

Policajný zbor Slovenskej republiky upozorňuje občanov pred podvodným emailom, ktorý sa v snahe obrať ľudí o peniaze objavil v schránkach mnohých Slovákov. Uvedený email sa totiž tvári tak, ako by ho poslala známa banka.

Kuriózne navyše je, že útočníci email zaslali aj na pracovnú adresu polície. „Samotným podozrivým znakom podvodného konania je fakt, že táto správa prišla na náš pracovný e-mail. Banky pritom majú len naše súkromné schránky, a tak to je asi aj vo väčšine prípadov u vás,“ píše polícia.

„Dávajte si pozor, nikdy neklikajte na prekliky – ak chcete robiť čokoľvek v internet bankingu, vždy choďte priamo na oficiálny web konkrétnej banky. Manuálne ho zadajte. Nikdy neklikajte na podozrivé odkazy,“ dodala polícia.

Ako podvod funguje?

Email obsahuje odkaz smerujúci na podvodnú stránku, ktorá sa od užívateľov snaží získať citlivé údaje ako napríklad číslo či bezpečnostný údaj bankomatovej karty. Inými slovami, útočníci sa snažili spraviť kópiu legitímnej stránky banky tak, aby ste si nevšimli rozdiel.

podvod email