Riaditeľ nemocnice opísal skazu v Hodoníne: „Bola to apokalypsa. Všade krv a bezmocní ľudia v slzách!“

tornádo česko hodonín a okolie južná morava

Nemocnica v českom Hodoníne zaznamenala aj úmrtia medzi pacientmi, ktorých prijala po silných búrkach a krupobití v Hodonínskom kraji, uviedla ČTK s odvolaním sa na vyjadrenia jej riaditeľa Antonína Tesaříka. Presný počet úmrtí však doposiaľ netuší. Nemocnica podľa neho odhadom ošetrila 150 až 200 zranených, najväčší nápor pred polnocou opadol. Doplnil, že v jeho nemocnici zomrel na následky búrok minimálne jeden človek. Búrka s krúpami o veľkosti tenisových loptičiek a tornádom sa vo štvrtok večer prehnala predovšetkým na Břeclavsku a Hodonínsku. Búrka ničila všetko, čo jej prišlo do cesty.

Mohlo by vás zaujímať:  Odsúdení vrahovia, raper a MMA bojovník: Spoločná FOTKA Černáka, Rytmusa a Végha pohoršila Slovákov

Presné počty nebol Tesařík schopný povedať. „Rozhodne sme tu ale mali viac ako desiatky ľudí, možno to mohlo byť odhadom aj 200. Navážali ich sem záchranári, hasiči i príbuzní autami,“ uviedol Tesařík. Podľa neho vyzerala situácia ako na bojisku. „Bola to apokalypsa. Všade bola krv a bezmocní ľudia v slzách. Zachraňovali si holé životy a prišli o strechu nad hlavou,“ dodal. Zranení podľa neho utrpeli početné pomliaždeniny, otvorené zlomeniny a zranenia hlavy.

Podľa Tesaříka sa zdravotníci zachovali profesionálne. „Okamžite sme spustili traumaplán a riešili najhoršie prípady. Zaznamenali sme aj nejaké úmrtia. Pomáhali všetci,“ doplnil. Ďalej uviedol, že niektorí zdravotníci z okolitých obcí sa nemohli do nemocnice dostať kvôli popadaným stromom, ktoré blokovali komunikácie.

« z 16 »