Preskočiť na obsah

Rumburak, Xénia aj tajomný Fantomas: Ako dobre poznáte rozprávkový seriál Arabela?

Arabela je československý televízny fantasy seriál pre deti z roku 1979. Zobrazuje príbehy princeznej Arabely a iných rozprávkových postáv, ktoré sa dostali do skutočného sveta. Príbeh sa točí okolo čarodejných prsteňov, ktoré splnia každé želanie. Prvý diel Arabely mal televíznu premiéru 25. decembra 1980. Ako dobre seriál poznáte?

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 12 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Pamätáte si, aká scéna bola na začiatku seriálu? Diváci v nej mohli vidieť?

#2. Pán Majer, otec Petra, sa krstným menom volal?

#3. Princezná Xénia bola?

#4. Herec Jiří Sovák stvárnil v seriáli černokňažníka menom?

#5. Predstaviteľkou Arabely sa nakoniec stala slovenská herečka Jana Nagyová, režisér Václav Vorlíček však dlho počítal s tým, že si hlavnú seriálovú rolu zahrá?

Libuše Šafránková kvôli tehotenstvu síce rolu nedostala, ale Arabelu nadabovala.

 

#6. Rozprávkovým sídlom kráľa Hyacinta sa stal gotický hrad?

#7. Zrúcaninu hradu, ktorú Rumburak našiel na hranici kráľovstva rozprávok pre deti a ríšou rozprávok pre dospelých, patrila čarodejníkovi?

#8. Bezhlavého rytiera stvárnil herec Stanislav Hájek. Predstavoval jedného z Rumburakových sluhov. Ako sa volal?

#9. Čarodejnicu si v seriáli zahrala Jana Andresíková, kvôli zdravotným problémom sa však nemohla zúčastniť postprodukcie, takže jej postave dala hlas?

#10. Pod maskou Fantomasa sa v Arabele skrýval herec?

#11. Hudba, vrátane slávnej úvodnej znelky, je dielom skladateľa?

#12. Arabela sa okrem priameho pokračovania v podobe seriálu "Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek" dočkala aj spin-off filmu, ktorý mal premiéru v júli 1985 a niesol názov?

Dokončiť

Výsledky

-