Ruský tenista napísal na kameru správu pre Vladimira Putina: TOTO mu odkazuje!

tenista odkaz putinovy

Ruský tenista Andrey Rublev vyjadril po postupe do finále turnaja Dubai Duty Free Tennis Championships úplne jasne svoj názor na ruskú inváziu na Ukrajinu. Po odohratom zápase svetová sedmička schmatla čiernu fixku a začala niečo písať na kameru, ktorá ho snímala. 

Po napätom tenisovom zápase medzi Rublevom a Hubertom Hurkaczom ruský tenista pristúpil ku kamere, na ktorej objektív začal niečo písať. Všetci si mysleli, že sa chce len podpísať, Vybral si však inú správu, keď napísal ‚No War Please‘. Pozrite sa na túto chvíľu nižšie:

Rublev úvodný set prehral, ​​no prebojoval sa k víťazstvu a pripísal si víťazstvo 3-6 7-5 7-6.

Mohlo by vás zaujímať:  Slováci, pripravte sa na ZMENU: V občianskom preukaze bude už povinné aj TOTO!

Rublev je jednou z prvých ruských športových hviezd, ktoré sa vyjadrili proti Putinovej invázii na Ukrajinu – no zďaleka nie je jediným Rusom, ktorý tak robí.

Od začiatku invázie na Ukrajinu (24. februára) bolo zatknutých viac ako 1700 Rusov, ktorí proti invázii protestovali.

Podľa správ Sky News zomrelo v prvý deň útokov 137 ľudí a 100 000 civilistov opustilo svoje domovy.

Varoval tiež, že akýkoľvek pokus o zasahovanie zo strany vonkajších národov by viedol k „väčším následkom, než ktorým čelil ktokoľvek v histórii“.

„Všetky relevantné rozhodnutia boli prijaté. Dúfam, že ma budete počuť,“ dodal.

V televíznom prejave Putin tiež obvinil USA a ich spojencov, že neponúkli Moskve bezpečnostné záruky a ignorovali požiadavky Ruska, aby Ukrajina nevstúpila do NATO – Severoatlantickej aliancie – ktorá sa pýši 30 členskými štátmi v Severnej Amerike a Európe.

Zdroj/Foto: Twitter, TheLadBible