Šiestačka (12) z Kysúc surovo dobodala vlastnú mamu: Zasadila jej až 9 rán

Obyvatelia kysuckej obce Nová Bystrica (okres Čadca) sú už viac než týždeň v šoku. Iba 12-ročná žiačka šiesteho ročníka základnej školy tam mala o pol šiestej ráno surovo dobodať svoju vlastnú mamu Máriu (45). Jej zúfalý krik počuli aj susedia od naproti. Celkovo jej zasadila až deväť bodnorezných rán.

Napadnutá Mária musela následne podstúpiť náročnú operáciu, ktorá trvala približne 4,5 hodiny. Jedna z rán totiž zasiahla pečeň, iná zas len tesne minula chrbticu. Žena je aktuálna mimo ohrozenia života.

Polícia neplnoleté dievča zadržala a prípad nateraz prešetruje. V obci, ale panuje tichá atmosféra a k nešťastnej udalosti sa miestni obyvatelia nechcú moc vyjadrovať. „Radšej to neriešte, je to veľmi citlivá téma,“ citovala obyvateľov obce Pluska. „Aj menom starostu môžem povedať, že sa k tomu nebudeme vyjadrovať,“ povedal redaktorom na obecnom úrade starostov brat.

Niektorí obyvatelia obce ale boli predsa len o niečo zhovorčivejší. „Je to rodina na úrovni,“ povedal pre Plusku miestny zdroj. „Je veľmi milá,“ povedala o Márii jej kolegyňa z miestnej Jednoty, kde obe pracujú ako predavačky. Viac ale tiež povedať nechcela. Podľa informácií webu je Máriin manžel poľovník a organizátor plesov v obci.

Na vyspovedaných susedov vraj dievča pôsobilo ako milé a inteligentné dievča. Vraj aj dobre prospievala v škole. „To, čo sa stalo, mohlo byť spôsobené pandémiou a tým, že sa už dlho nechodí do školy,“ povedal pre vyššie uvedený portál jeden z obyvateľov Novej Bystrice, ktorý rodinu podľa svojich slov dobre pozná.

„Predpokladám, že to urobila v afekte. Zdá sa, že nemá hranicu pri návale hnevu,“ povedala pre Plusku psychologička Renáta Kočišová. Podľa nej incident ovplyvní nielen obeť útoku, ale aj dcéru, ktorá s vedomím, že na matku vytiahla nôž, bude musieť žiť do konca života. Kočišová tiež uviedla, že incident je samozrejme veľká rana pre ich vzťah, ten ale mohol samozrejme trpieť už dávno predtým.

„Deti teraz majú málo kontaktu s rovesníkmi a napätia nemajú kde ventilovať. Môže to mať vplyv aj na mieru agresivity,“ dodala oslovená psychologička s tým, že to, že stav, keď sú deti zavreté doma, nie je prirodzené.

12-ročná školáčka dobodala vlastnú mamu nová bystrica

SLEDUJTE náš FACEBOOK a najnovšie informácie sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Pluska.sk, Facebook, TV JOJ