Smutná správa: Zomrel úspešný slovenský reprezentant (†24)!

zomrel Adrián Babič

Po smutných správach o úmrtí moderátora Jula Viršíka († 56) a športového komentátora Andreja Miklánka (†48) sa Slovensko dozvedá ďalšiu. Vo veku 24 rokov zomrel úspešný slovenský športovec. Smrť našiel priamo pri tréningu.

“Zrážku s autom neprežil cyklista,” píše polícia na sociálnej sieti. “Za obcou Lemešany pri odbočke na Kysak došlo k smrteľnej dopravnej nehode. Pri zrážke s osobným autom Toyota RAV 4 utrpel cyklista ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Totožnosť nebohého cyklistu zatiaľ nie je známa. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča auta negatívna,” napísali policajti.

Slovenský reprezentant Adrián Babič

Totožnosť nebohého cyklistu však bola následne odhalená. Ide o vynikajúceho športovca – cyklistu Adriána Babiča (†24), ktorý neprežil kolíziu s automobilom počas tréningu. Slovenský deaflympionik bol majstrom i vicemajstrom Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii do 23 rokov, bronzový z majstrovstiev Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii elite, juniorský majster Slovenska v zimnom triatlone, víťaz Slovenského pohára v cestnej cyklistike v sezóne 2019 a účastník majstrovstiev Európy a sveta. Babič súťažil aj so zdravými pretekármi.

“Niekoľkonásobný deaflympijský a 4-násobný medailista z posledných Majstrovstiev Európy v cyklistike nepočujúcich, sa už na štart 24. Letnej Deaflympiády nepostaví. Členovia Deaflympijského výboru Slovenska spomínajú na Adriána ako skromného a príjemného mladíka a v myšlienkach sú teraz s jeho matkou a trénerkou, ktoré boli jeho veľkými oporami na ceste za úspechmi,” smúti Deaflympijský výbor Slovenska na sociálnej sieti. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj/Foto: Facebook