Spočítate, koľko je na obrázku trojuholníkov? Prefíkaná hádanka rozhádala celý internet

matematická úloha trojuholníky hádanka

Sociálnymi sieťami sa šíri obrázok trojuholníka, ktorý v súčasnej dobe nedá spať mnohým ľuďom. V trojuholníku je rôznymi smermi nakreslených niekoľko čiar, ktoré ho delia na niekoľko častí. Nasledujúca otázka potom znie, koľko trojuholníkov vidíte v skutočnosti. Dokážete to spočítať?

Matematika je odborom, ktorý nie je veľa z nás rozhodne pri chuti. Avšak či už ste mali v škole z matematiky jednotku, dvojku alebo trojku, určite budete súhlasiť s tým, že tento odbor v živote využijete. A to aj pri riešení nasledujúcej hádanky, ktorú na Twitteri zverejnil novinár Jitesh Pillai.

Zadanie úlohy je na prvý pohľad veľmi jednoduché. Otázka totiž znie nasledovne: Koľko trojuholníkov vidíte na obrázku?

Mohlo by vás zaujímať:  Skupina The Beatles vznikla pred 61 rokmi: Ukážte, čo všetko o "chrobákoch" viete

Ide o jasne zadanú úlohu, na ktorú existuje jediná správna odpoveď. Avšak nenechajte sa mýliť, odpovede ľudí na sociálnych sieťach sa veľmi rozchádzajú. Niekto odhaduje 10, iný 11 a niekto 12 alebo 13. Prezraďte nám, koľko trojuholníkov vidíte vy? Správne riešenie nájdete na konci článku.

Aby bol koniec rozporom, Jitesh Pillai následne na Twitteri zverejnil aj riešenie tejto zapeklitej úlohy. Na obrázku je presne 18 trojuholníkov. Tu je dôkaz: