Preskočiť na obsah

Srdcervúca rozlúčka matky: Laura (†13) a Linda (13) boli veľké kamarátky, koľajnice sa im stali osudné

Mala to byť oslava všetkých detí, no práve v tento deň, na Deň detí, došlo v Bratislave k obrovskej tragédii. Partia štyroch mladých dievčat sa popoludní vybrala na železničnú trať za obchodným centrom v Devínskej Novej Vsi, kde si chceli zrejme urobiť niekoľko fotografií. Žiaľ, do dvoch dievčat nečakane vrazil vlak. 13-ročná Laura prišla o život na mieste nešťastia, jej rovnako stará kamarátka bola prevezená do nemocnice.

Obrovskému nešťastiu, pri ktorom vyhasol život iba 13-ročnej Laury, sa nedalo predísť. „Podľa doterajších informácií rušňovodič spozoroval pred železničnou stanicou v oblúku dve osoby ženského pohlavia, ktoré sa nachádzali v priechodovom priereze. Okamžite použil zvukové výstražné znamenie, ako aj rýchločinné brzdenie. Napriek tomu zrážke s týmito osobami nedokázal zabrániť,“ znelo stanovisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave k tejto smutnej a tragickej udalosti s tým, že jedna osoba utrpela devastačné poranenia, ktorým na mieste podľahla. Druhá osoba bola ihneď prevezená do nemocnice na bratislavských Kramároch.

Miesto nešťastnej udalosti

Miesto nešťastnej udalosti

Najlepšie kamarátky

Laura a Linda boli najlepšími kamarátkami a podľa informácii portálu cas.sk mali na Instagrame založený aj spoločný profil. Pred niekoľkými mesiacmi tam zverejnili fotografiu z koľajníc. Miesto, ktoré pravdepodobne častejšie navštevovali, sa jednej z nich stalo napokon osudným.

Odkaz do neba

Tragédia, pochopiteľne, najviac zasiahla matku nebohej Laury. Na svojom facebookovom profile zanechala dojemný odkaz venovaný milovanej dcérke. “ÁNO JE TO PRAVDA. DNES NAS OPUSTILA LAURIKA ODIŠLA DO NEBICKA. ODPOCIVAJ V POKOJI LÁSKA MOJA NAVŽDY OSTANEŠ MOJOM SRDIECKU VEĽMI MOC TA MILUJEM VEĽMI MOC NAM BUDEŠ CHÝBAŤ. Najhorší MDD v mojom živote,” napísala Laurina matka Denisa.

Rodine a blízkym v mene celej redakcie vyjadrujeme hlbokú a úprimnú sústrasť.

Laura mala iba 13 rokov

Laura mala iba 13 rokov

Laura a Linda boli najlepšie kamarátky

Laura a Linda boli najlepšie kamarátky

Zdroj: cas.sk / Foto: Facebook, cas.sk