Preskočiť na obsah

Srdcervúce VIDEO z Ukrajiny: Sestričky zachraňovali bezbranné bábätká!

Na internete sa v uplynulých hodinách objavilo obrovské množstvo nahrávok zachytávajúcich inváziu ruskej armády na Ukrajinu. Okrem záberov zničených či presúvajúcich sa tankov alebo iných vojenských vozidiel sa však medzi nimi nájdu snímky, ktoré nenechajú chladné žiadne ľudské srdce. Jedným z nich je aj video z mesta Dnipro na východe Ukrajiny. Nahrávka zachytáva tamojšie zdravotné sestry, ktoré umiestnili novorodencov do „úkrytu proti bombám“ po nemilosrdnom bombardovaní Rusov.

Novorodencov z novorodeneckej jednotky intenzívnej starostlivosti v detskej nemocnici v Dnipro na východe Ukrajiny premiestnili vo štvrtok do provizórneho protileteckého krytu na nižšom poschodí budovy.

„Toto je naša realita.“ povedal pre NY Times doktor Denis Surkov, šéf novorodeneckého oddelenia Detskej klinickej nemocnice v Dnepropetrovskej oblasti.

Vo videu, ktoré poskytol Dr. Surkov (51) a ktoré natočil jeho kolega, je vidieť, že niektoré dojčatá sú zabalené v prikrývkach, pričom iné sú v opatere nemocničného personálu.

Dnepro bolo terčom raketových útokov, keď sa ruská invázia na Ukrajinu začala vo štvrtok skoro ráno.

„Boli sme nervózni, veľmi zmätení,“ dodal Dr. Surkov.

Zdroj/Foto: Twitter, NY Times