Ste vášnivý hubár? Potom by ste mali vedieť, ktorá huba je na obrázku a či je jedlá!

huby hríby kvíz online test

Ste vášnivý hubár či hubárka a radi sa vydáte do lesa s košíkom? V prípade, že totiž milujete hubárčenie a potulky prírodou nasledujúci kvíz by ste mali zvládnuť na jednotku. Podarí sa vám správne identifikovať huby na obrázkoch resp. uviesť, či je daná huba jedlá alebo nejedlá?

V kvíze je pre vás pripravených dokopy 12 otázok. Niektoré sú ľahšie, iné zas o dosť ťažšie. Správna odpoveď je vždy iba jedna. Koľko bodov sa vám podarí získať? Skúste a dajte nám vedieť v komentári na facebooku. Poďte na to!

Viac kvízov a zábavy nájdete TU

Štart

#1. Na obrázku sa nachádza?

#3. Na obrázku je?

#7. Na obrázku je?

Muchotrávka červenkastá je vynikajúca jedlá huba vhodná na ľubovoľnú úpravu začerstva (polievok, omáčok, praženíc, iba na sušenie nie je vhodná), mladé ešte uzavreté plodnice sú veľmi chutné aj v octovom náleve. Avšak neskúsení hubári by si mali dávať obrovský POZOR. Možná je totiž zámena so sivo sfarbenou, jedlou, no nechutnou muchotrávkou hrubou, ale aj s prudko jedovatou muchotrávkou tigrovanou, ktorá však má hladký, neryhovaný prsteň a voľnú pošvu na hlúbiku. Najnápadnejším poznávacím znakom muchotrávky červenkastej je vínovočervené sfarbenie dužiny v rozkrojenej spodnej časti hlúbika.

Mohlo by vás zaujímať:  Všeobecný logický test: Trafíte do čierneho?

#8. Pečiarka poľná je huba?

#9. Na obrázku je?

Dokončiť

Výsledok

-
Mohlo by vás zaujímať:  Thomas Puskailer sa stal druhýkrát otcom: Syn dostal hneď dve nezvyčajné mená