Preskočiť na obsah

Telo generála Milana Lučanského († 51) bolo exhumované! Čo bolo príčinou nečakaného prevozu?

Posledné miesto odpočinku bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského († 51) sa viac nenachádza pod Tatrami v obci Štrba, kde vyrastal. Rodina dostala súhlas na prevoz telesných pozostatkov na cintorín v Martine. Čo stálo za prevozom tela generála, ktorý mal spáchať samovraždu v kolúznej väzbe?

Bol pochovaný pod Tatrami vedľa svojho otca. Teraz je ale všetko inak, rodina jeho pozostatky exhumovala a previezla do Martina. „Asi pred dvoma týždňami bolo telo Milana Lučanského prevezené na spopolnenie,“ uviedol jeden z jeho kamarátov pre denník Nový Čas .

To bolo vraj od začiatku plánované. Podľa uvedeného denníka sa pôvodne počítalo s tým, že na tele exšéfa polície bude vykonaná ešte jedna pitva, a tak sa jeho pozostatky uložili do hrobu, aby bolo jeho telo ešte k dispozícii.

„Teraz, keď už bolo jasné, že je prípad viacmenej u konca, bolo rozhodnuté, že bude telo prevezú na spopolnenie. Urna bola uložená na cintoríne v Martine,“ vysvetlil Lučanského kamarát Pavol.

Rodina tento krok potvrdila. „Národný cintorín v Martine sa stal miestom posledného odpočinku gen. Milana Lučanského,“ informovala na sociálnej sieti.

Generál Milan Lučanský mal spáchať samovraždu v čase, kedy sa zdržiaval vo väzbe pre obvinenia z korupcie. Vyšetrovanie kauzy bolo po jeho smrti zastavené.

Posledné miesto odpočinku bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského († 51) sa viac nenachádza pod Tatrami v obci Štrba, kde vyrastal. Rodina dostala súhlas na prevoz telesných pozostatkov na cintorín v Martine. Čo stálo za prevozom tela generála, ktorý mal spáchať samovraždu v kolúznej väzbe?  Bol pochovaný pod Tatrami vedľa svojho otca. Teraz je ale všetko inak, rodina jeho pozostatky exhumovala a previezla do Martina. "Asi pred dvoma týždňami bolo telo Milana Lučanského prevezené na spopolnenie," uviedol jeden z jeho kamarátov pre denník Nový Čas .  To bolo vraj od začiatku plánované. Podľa uvedeného denníka sa pôvodne počítalo s tým, že na tele exšéfa polície bude vykonaná ešte jedna pitva, a tak sa jeho pozostatky uložili do hrobu, aby bolo jeho telo ešte k dispozícii.  "Teraz, keď už bolo jasné, že je prípad viacmenej u konca, bolo rozhodnuté, že bude telo prevezú na spopolnenie. Urna bola uložená na cintoríne v Martine," vysvetlil Lučanského kamarát Pavol.  Rodina tento krok potvrdila. "Národný cintorín v Martine sa stal miestom posledného odpočinku gen. Milana Lučanského," informovala na sociálnej sieti.  Generál Milan Lučanský mal spáchať samovraždu v čase, kedy sa zdržiaval vo väzbe pre obvinenia z korupcie. Vyšetrovanie kauzy bolo po jeho smrti zastavené.