Preskočiť na obsah

Veľká strata pre Slovensko na MS v hokeji: Jeden z hráčov musí cestovať domov!

Slovenskí hokejoví reprezentanti vykročili do šampionátu MS nad očakávanie. Postupne porazili Bielorusov 5:2, Veľkú Britániu 2:1, Rusko 3:1, následne utrpeli prehru so Švajčiarmi 1:8, po čom vyhrali nad Dánmi 2:0. Pred zápasom s favorizovaným Švédskom prišla z nášho tábora nečakaná správa. Jeden z hráčov na šampionáte definitívne končí.

MS v hokeji v lotyšskej Rige opustí po zápase so Švédskom útočník Pavol Skalický, ktorý sa v pondelok ráno vráti domov na Slovensko. Za jeho odchodom sú osobné a rodinné dôvody, čo bolo vopred dohodnuté ešte pred zahájením šampionátu.

25-ročný útočník má totiž už dlhší čas naplánovanú životnú udalosť, ktorá mu nedovolí dohrať šampionát až do úplného konca. Pavol Skalický sa bude ženiť.

Slovensko na MS

Slovensko na MS

„Pavlovi Skalickému sa chceme poďakovať za to, že nám pomohol k zisku dôležitých bodov na svetovom šampionáte. Jeho prístup k reprezentácii si vážime, aj preto sme sa dohodli, že po zápase so Švédskom môže z osobných dôvodov opustiť národný tím. Hoci tu fyzicky nebude, veríme, že jeho bojovný hokejový duch zostane s nami v Rige. V mene celého mužstva i realizačného tímu mu prajem v nachádzajúcich dňoch spojených s veľkou životnou udalosťou všetko najlepšie,“ objasnil Skalického odchod asistent generálneho manažéra slovenskej reprezentácie Oto Haščák. Pavlovi Skalickému ďakujeme a prajeme mu veľa šťastia v jeho nastávajúcej manželskej „kariére“.

Pavol Skalický

Pavol Skalický

Pavol Skalický

Pavol Skalický

Zdroj: hockeyslovakia.sk / Foto: Facebook