Preskočiť na obsah

Vopred DOHODNUTÉ? Baťovú po Matovičovej drsnej kritike zasypali ľudia kvetmi

Igor Matovič zniesol riaditeľku Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťovú pod čiernu zem. Po jeho takmer 2-hodinovom vystúpení na tlačovke opäť vzplanuli vášne medzi odbornou aj laickou verejnosťou. Zuzana Baťová si od expremiéra vypočula nelichotivé slová. 

Igor Matovič označuje Zuzana Baťovú za hlavného vinníka v kauze neschválenej ruskej vakcíny Sputnik V. Podľa jeho slov môže za to, že na Slovensku sa ešte neočkuje touto vakcínou, práve Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Bývalý predseda sa na tlačovke poriadne rozohnil.

Ďalší šok, tentoraz pozitívny, zažila Zuzana Baťová na druhý deň ráno po príchode do práce. Na jej pracovisku boli desiatky kvetov od neznámych ľudí. Aspoň tak to opisujú viaceré média, ktoré sa pred budovou ŠÚKL okamžite objavili.

Zuzana Baťová po príchode do práce

Iný pohľad

Úplne opačný pohľad na „kvetinovú udalosť“ priniesol facebookový profil Utajený svedok, ktorého identitu doteraz nikto neodhalil, a ktorý pravidelne komentuje aktuálne politické dianie na Slovensku. Jeho názory sú neraz kontroverzné. Tentoraz komentoval prípad Zuzany Baťovej a kvety od neznámych ľudí. Podľa jeho slov nejde vôbec o akt od neznámych ľudí. Dokonca uviedol, kto za tým stojí.

“Pri obednej prestávke som si otvoril médiá a skoro mi zabehlo. Desiatky ľudí vraj prišli spontánne pred ŠUKL a priniesli pani Baťovej kvety, aby jej tak vyjadrili podporu po včerajšej tlačovej konferencii Matoviča. Tí skoršie narodení sa práve vrátili do obdobia tej najväčšej komunistickej propagandy. Takto presne fungovali médiá za komunizmu.

Aby som to teda uviedol na pravú mieru. Žiadni ľudia pani Baťovej spontánne kvety nenosia, to je čistý nezmysel. Zorganizovala sa nejaká skupinka progresívcov, ktorá naplánovala a zrealizovala túto mediálnu akciu, aby nám ukázali akú má pani Baťová neuveriteľnú podporu v širokej verejnosti. Sledujeme v priamom prenose ďalšiu zo série progresívneho vymývania mozgov,” píše v statuse. Niektorí ľudia mu dali za pravdu, iní reagovali kriticky. A aký je váš názor na celú vec okolo Spuntika V? Napíšte do komentu.

Matovičova tlačovka

Video: youtube | Foto: Instagram/sukl, youtube