Zoltán Andruskó sa ozval z väzenia: “Prekrútili moju výpoveď a vyhrážali sa mi smrťou!”

Zoltán Andruskó, odsúdený na 15 rokov za podiel na vražde novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27), píše z väzenia. V liste Andruskó napísal, že Špecializovaný trestný súd pod vedením Ruženy Sabovej spáchal trestný čin, uvádza portál Topky.sk. Andruskó tvrdí, že k oslobodzujúcemu rozsudku Kočnera aj Aleny Zs., ktorí sú podľa neho objednávateľmi Kuciakovej vraždy, si súd pomohol prekrútením jeho výpoveďou.

„Keď som si rozsudok preštudoval, zhrozil som sa. Zistil som, že v odôvodnení rozsudku boli moje výpovede súdnym senátom vysvetlené inak, než ako som ich uviedol a myslel,“ píše podľa informácií portálu Topky.sk v liste Andruskó.

„Časti mojich výpovedí boli vytrhnuté z kontextu. Súd vo výpovediach hľadal rozdiely v nepodstatných detailoch, ktoré potom vyzdvihol, ako keby chcel zdôrazniť moju nedôveryhodnosť. Súd sa nezameral na celkový význam a podstatu výpovede vo vzťahu k ostatným dôkazom, ale práve naopak. Na nepodstatných detailoch postavil odôvodnenie tohto pre každého prekvapivého rozhodnutia vo vzťahu k obžalovaným Marianovi Kočnerovi a Alene Zs.,“ doplnil Andruskó.

Mohlo by vás zaujímať:  Zverejnili PRÍČINU smrti Mekyho Žbirku (†69): Smutné slová manželky

Súd mu vraj taktiež vložil do úst slová, ktoré nikdy nepovedal. Cieľom súdu podľa neho bolo využitie jeho pozmenených výpovedí ku zdôvodneniu rozhodnutia o nevine oboch údajných objednávateľov vraždy.

Andruskó tiež v liste uviedol, že z neho Kočner s Alenou Zs. chceli urobiť už v roku 2016 „bieleho koňa“ a vyhrážali sa mu, on sa bál o život. Tieto jeho výpovede vraj súd nikdy do svojich dokumentov nezapracoval.

Zdroj/Foto: Topky.sk, Facebook